Ahşap Mutfak Dolabı Modelleri

Ahşap Mutfak Dolabı Modelleri

Ahşap Mutfak Dolabı Modelleri

Eviniz İçin En Güzel Ahşap Mutfak Dolabı 105 Örneği

 

Sadelik ve kalitenin temsili olan kahverenginin çeşitli tonlarından elde edilen mutfaklarda hayatın zevkini çıkarmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise ahşap mutfak dolapları tam da size göre diyebiliriz.

Ahşap mutfak dolapları ile tasarlanmış bugüne kadar çeşitli mutfaklar ve dekorasyon örneklerini görmüş veya incelemiş olabilirsiniz. Ancak bu yazımızda sizlerle ahşap mutfaklarla ilgili bilmeniz gereken birçok bilgiyi ve ahşap ile uyumlu renkleri sunacağız.

Ahşap, doğal oluşu ve sıcak renklerden olması sebebiyle insanların her zaman evlerinde tercih ettiği bir renk, desen ve dokuları barındırır. Ahşap, zengin desen ve renk tonlarından dolayı evimizin mutfak, yatak odası, oturma odası, banyosunda yani her yerde yer almaktadır. Bu sebepten dolayı da mutfaklarda insanların en çok tercih ettiği renkleri içerir.

 

Ahşap Mutfak Dolaplarının Avantaj Ve Dezavantajları Nelerdir?

Ahşap mutfak tercihinde bulunacaksanız satın almadan önce dikkat etmeniz gereken hususları sizler için sunuyoruz. Verdiğimiz bilgiler ışığında mutfak dekorasyonuna yön verebilirsiniz.

 • Mutfağınız küçük ise koyu tonlardaki ahşap mutfak tercih etmemelisiniz. Koyu renk mutfağınızın küçük görünmesine yol açar.
 • Mutfağınız yeterli gün ışığı almıyorsa koyu renk ahşap tercih etmeyin. Eğer illa koyu renk tercih edecekseniz mutfak dekorasyonu sırasında aydınlatma armatürleri ile mutfağınızın yeterli aydınlatmaya sahip olmasını sağlamalısınız. Aksi taktirde mutfakta bulunmaktan çabuk sıkılabilirsiniz.
 • Koyu renk ahşap mutfak tercih edecekseniz, zemin kaplamalarında açık renk seramik ya da laminat parke ile renk kontrastı oluşturmalısınız.
 • Alt dolap ile üst dolap kapaklarında farklı ahşap desenleri ya da renkleri tercih edebilirsiniz. Açık renk üst dolap ile ahşap alt dolap birbiriyle uyumlu olacaktır.
 • Alt dolap ile üst dolap arasındaki seramikleri seçerken dikkatli olmalısınız. Seramiklerin ebatları ve renkleri uyumlu olmalıdır. Bu uyumu yakalayabilmeniz için sizinle Ahşap Renk ile Uyumlu Renkleri yazımızın altında resimli bir şekilde sunuyoruz. Bu renk paletlerinden faydalanarak uygun tonda seramik seçimi yapabilirsiniz.
 • Ahşap mutfak kapaklarının kullanımında dikkat edilmesi gerekir. Kapakların darbe alması durumunda, zarar gören yerin tamir edilmesi neredeyse imkansızdır. Bu sebepten mutfak dolap kapaklarını darbelerden korumanız gerekir.
 • Ahşap mutfakların temizlenmesi oldukça kolaydır. Ilık su ve aşındırıcı etkisi olmayan temizlik deterjanları ile kolaylıkla temizlenebilir.
 • Ahşap dolaplar belki en uzun süreli dayanımı olan mutfak dolaplarıdır. Mdf ve suntadan yapılan dolaplara göre kullanım ömürleri uzundur. Ahşabın ne kadar dayanımlı ve uzun olduğunu anlamanın bir diğer yolu da uzun yıllar boyunca başarılı bir çok filmde yer alan Clint Eastwood ‘u örnek gösterebiliriz.

Ahşap Mutfak Dolapları İle Hangi Renkler Uyumludur?

Ahşap mutfak dolap tercihinde bulunmadan önce uyumlu renkleri incelemelisiniz. Bu sayede mutfak zemin kaplama, duvar boya rengine ve tezgah arası seramik rengine karar verebilirsiniz. Uyumlu renkler dışında yapacağınız seçimlerin ileride sizi rahatsız edeceğini unutmayın.

 

Verdiğimiz bilgiler ışığında mutfak dekorasyonu için renge karar verebilir ve inanılmaz bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Mutfağınızın rengine karar verdikten sonra hangi tarzda olması gerektiğine karar verin. Modern, Klasik, Endüstriyel, Elektrik, Country, Minimalist, Retro, İskandinav, Akdeniz Esintisi ya da Amerikan tarzlarından birini seçerek seçiminizi tamamlayınız.

İlginizi Çekebilir: Mutfak Dolabı Modelleri

Unutmayın;

İncir Dekor, mutfak tasarımı hizmetini ücretsiz sunmaktadır. Bu hizmetimizden yararlanarak uygun fiyatlı, garantili hizmet için yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçerek satın almak.

2 Comments
 • Cemile Demir
  Posted at 01:14h, 07 Ağustos Cevapla

  Çok güzel mutfak dolabı modelleri hazırlamışsınız. teşekkürler.

  • Incir Dekor
   Posted at 01:28h, 15 Ağustos Cevapla

   Merhaba Cemile Hanım,
   Yorumunuz için teşekkürler.
   Saygılarımızla.

Post A Comment