Akrilik Mutfak Dolapları

akrilik mutfak dolapları

Akrilik Mutfak Dolapları

Akrilik Mutfak Dolaplarını Neden Tercih Etmelisiniz?

Mutfak dolapları evin en çok önem verilen parçasıdır. En önemli parçanın da güzel ve işlevsel olması, ihtiyaçları karşılaması, güncel dekorasyon trendlerini yansıtmasını istersiniz. Bu sebeple de mutfak dolabını yeni yaptırmak isteyenlerin kafalarında hangi malzemeden yapılan mutfak dolabının daha iyi ve kullanışlı olduğu sorusu akla gelmektedir. Biz de bu yazımızda akrilik mutfak dolapları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap bulmaya çalıştık. Bu cevabı verirken de akrilik mutfak dolapların özelliklerini, renklerini, fiyatlarını ve diğer mutfak dolapları ile arasındaki farkları sizler için derledik.

Akrilik Mutfak Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Akrilik Mutfak Dolabı Nedir?

Akrilik mutfak dolabı kapakları; ABS (Akilanitril Bütadien Stiren  / PMMA   (Kontakt Lens, diş dolgu malzemesi gibi hijyenik ürünlerin imalatında kullanılan malzeme) ‘ dan üretilmiş 0,5 mm-2 mm arasında kalınlıklardaki pvc içermeyen folyonun MDF yüzeyine laminasyon usulü ile kaplanmasıyla elde edilir. Akrilik kapak ile hazırlanan mutfak dolaplarına da akrilik mutfak dolabı denir.

Akrilik Kapak Nedir
Akrilik Kapak Nedir

Akrilik Mutfak Dolabı Nedir Özellikleri Ve Çeşitleri Nelerdir

Akrilik mutfak dolap kapaklarında iki çeşit akrilik kapak mevcuttur. Bunlar normal akrilik panelden üretilen kapaklar ve çizilmez akrilik panelden üretilen kapaklardır. Çizilmez akrilik panelden üretilen kapakların kalınlığı normal akrilik kapağa göre daha kalındır. Çizilmez akrilik kapak kalınlığı 20 mm iken, normal akrilik kapak kalınlığı 18,5 mm den başlar.

Akrilik Mutfak Dolabı Özellikleri

Akrilik mutfak dolap kapaklarının diğer kapak çeşitlerine göre üstünlük sağladığı konuları başlıklar halinde sizin için hazırladık.

1- Mükemmel Parmak İzini Önleme Etkisi

Akrilik mutfak dolap yüzeyleri, mutfak dolaplarındaki en fazla şikâyete konu olan parmak izinin oluşumunu engeller. Yüzeyi oluşturan ABS/PMMA maddesinin kalitesi sayesinde parmak izi oluşmaz. Piyasada parlak kapaklarda parmak izi oluşur diye bir sanı vardır. Oysaki akrilik kapaklarda bu mümkün değildir.

Akrilik Kapak Parmak İzi Önleme
Akrilik Kapak Parmak İzi Önleme
2- Mükemmel Leke Direnci

Akrilik kapakların bir diğer üstün yönü lekelere karşı olan dayanımıdır. Mutfaklar evde en fazla kimyasalın var olduğu bir ortamdır. Bir yandan gıda maddelerindeki kimyasallar diğer yandan temizlik ürünlerindeki kimyasallar. Bu sebeple mutfak dolaplarının da lekelere karşı dayanımlı olmasını isteriz. Akrilik kapağın yüzey yapısı, katı ve sıvı maddelerin yüzeyden içeriye doğru işlemesini engeller. Koruyucu tabaka sayesinde sıvı ve katı maddelerin leke oluşması imkânsız hale gelir. Akrilik kapakların çeşitli kimyasallara karşı olan dayanımına ilişkin tabloyu aşağıda sizler için sunduk.

Akrilik Mutfak Leke Direnci
Akrilik Mutfak Leke Direnci
3- Pürüzsüz Yüzey

Pürüzsüz bir yüzey mutfaklar için önemlidir. Yemek pişerken çıkan buhardaki yağın ve çeşitli gıda maddelerinin etrafa değmesi ya da sıçraması sonucu oluşan lekelerin kolay temizlenmesi gerekir. Akrilik kapakların sahip olduğu pürüzsüzlük yüzeyde kir ve lekelerin çabuk çıkmasını sağlar.

Akrilik Mutfak Dolabı Pürüzsüz Yüzey
Akrilik Mutfak Dolabı Pürüzsüz Yüzey
4- Mükemmel Çizilme Direnci

Mutfakta yemek yaparken ya da mutfak içindeki hareketimiz sırasında elimizde bulunan tencere, tava, kaşık, çatal ve bıçak gibi mutfak eşyalarını mutfak dolaplarına çarpabiliriz. Bu esnada dolap kapaklarında çizikler oluşabilir. Akrilik kapakların çizilme direnci diğer mutfak dolap çeşitlerine (lake, high gloss, membran, mdf) göre daha yüksektir. Akrilik kapak panel üreticilerine göre değişkenlik gösteren çizilmek değeri 0,6 – 4 Newton arasındadır. Bu değeri etkileyen faktör mdf yüzeyindeki akrilik folyo kalınlığıdır. Kalınlık arttıkça çizilmezlik değeri de artar.

5- Darbe Ve Oyulmaya Karşı Dayanıklı

Akrilik kapakların bir diğer önemli özelliği de darbe ve oyulmaya karşı dirençli olmasıdır. Ani çarpma, düşme ya da bıçak gibi bir aletin saplanmasına karşı akrilik kapaklar dayanıklıdır. Akrilik kapak yüzeyinde bulunan ABS (Akilanitril Bütadien Stiren) bu direnci sağlar. Çeşitli borular, otomotiv parçaları, koruyucu kasklar ve oyuncaklar (örneğin: Lego) ABS nin kullanıldığı ürünlerden bazılarıdır.

6- UV Direnci (Güneş Işınlarına Dayanıklılık)

Akrilik mutfak dolapları için risk oluşturan konulardan biri pencere ve kapı camlarından içeri giren güneş ışınlarıdır. Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalan birçok madde zarar görmektedir. Akrilik kapakların UV direnci oldukça üst seviyededir. Bunu sağlayan yüzey folyosudur. Bu folyo sayesinde akrilik kapak güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı dayanıklıdır.

7- Muazzam Kimyasal Direnç

Akrilik mutfak dolaplarının bir diğer özelliği de çeşitli kimyasal maddelere karşı olan dayanımıdır. Kimyasal maddeler mutfaklarda bolca bulunan, hem gıda maddelerinin hem de temizlik maddelerinin içinde etken madde olarak bulunur. Bu kimyasal maddelerin akrilik dolaplara en az şekilde etki etmesi beklenir. Sahip olduğu yüzey kalitesi sayesinde akrilik dolaplar kimyasal maddelere karşı üstün performans gösterir. Akrilik dolaplar evlerdeki mutfaklar haricinde kimyasal laboratuvarlarda da rahatlıkla kullanılmaktadır.

Akrilik Mutfak Dolap Kapaklarının DIN 68861 Test Metoduna Göre Kimyasallara Karşı Olan Dayanımı Tablosu

Test Malzemesi

Test Bekleme Süresi

Aseton

10 Saniye

Çamaşır Sodası (Sodyum Karbonat)

2 Dakika

Sıvı Amonyak

2 Dakika

Temizlik Malzemeleri

1 Saat

Sirke (Asidik Asit )

1 Saat

Yemek Tuzu

6 Saat

Kolalı İçecekler

16 Saat

Kahve Tozu

16 Saat

Süt

16 Saat

Su

16 Saat

Zeytinyağı

16 Saat

Bu tabloda yer alan test malzemeleri ile test bekleme süresi akrilik kapağın zarar görmediği süredir. Belirtilen süreyi geçtiği takdirde akrilik kapak yüzeyinde bozulmalar oluşur.

8- Hoş Yüzey Hissi

Akrilik dolapların yüzeylerindeki katmanlar sayesinde el ile dokunduğunuzda hoş bir yüzey hissi elde edersiniz. Dokunduğunuzda ne sert ne de yumuşak bir hisse sahip olduğunuz akrilik dolaplar kullanıcının kendisini mutlu hissetmesini sağlar.

9- Suya Dayanıklılık

Akrilik dolapların sahip olmasını istediğimiz özelliklerinden biri su ve neme karşı dayanıklı olmasıdır. Su ve nemin mutfak dolaplarına verdiği zarar herkesçe bilinen bir gerçektir. Akrilik mutfak dolapları DIN 68861 test metoduna göre suya karşı 16 saat boyunca dayanıklıdır. 16 saati geçen sürede suya maruz kalırsa mutfak dolabı zarar görmeye başlar.

10- Parlaklık

Gelişen mimari tasarımlar sonucunda mutfak dolaplarında parlak yüzeyler tercih edilmeye başlamıştır. Akrilik mutfak dolapları da sahip olduğu üstün parlaklık özelliği ile mutfaklarda yerini almaktadır. Parlak akrilik mutfak dolapları eşsiz bir görünüme sahiptir. Parlak akrilik dolaplar yanında mat akrilik dolaplar da yapılabilmektedir. Akrilik mutfak dolaplarının parlaklık değeri 60 °  >85 GLE değerindedir.

Akrilik Mutfak Parlaklığı
Akrilik Mutfak Parlaklığı

Akrilik Mutfak Dolabı Nasıl Anlaşılır

Mutfak dolap kapağının akrilik olup olmadığını anlayabilmenizin iki yöntemi vardır. Bunlardan ilki kapak kalınlığının ölçülmesidir. Akrilik kapaklar, ham mdf üzerine 0,5-2 arası ABS/PMMA nın laminasyonu ile elde edildiğinden kapak kalınlığının 18 mm den fazla olması gerekir. Bir diğer yöntemi de kapak kenarında yer alan pvc bantın sökülmesi ile kapağın akrilik olup olmadığı anlaşılabilir.

Akrilik Mutfak Dolabı Kalite Belgeleri

Akrilik mutfak dolaplarının kaliteli olduğunun anlaşılabilmesi için kalite belgesine sahip olması gerekir. Kalite belgesi bu konuda uzman kuruluşlarca verilir. Akrilik mutfak dolabı yaptırmadan önce kullanılacak olan akrilik kapak panelinin kalite belgesinin olup olmadığını mutfak üreticinize sormalısınız. Kalite belgesine sahip olmayan akrilik kapak paneli kullanılmamasını garanti etmelisiniz. Aksi takdirde yaptırdığınız akrilik mutfak dolabınız kısa sürede size çeşitli sorunlara yol açar.

 1. Agt Akrilik Panel Kalite Belgesini İncelemek İçin Tıklayınız
 2. Kastamonu Entegre Akrilik Panel Kalite Belgesini İncelemek İçin Tıklayınız
 3. Gizir Akrilik Panel Kalite Belgesini İncelemek İçin Tıklayınız
 4. Yıldız Entegre Akrilik Panel Kalite Belgesini İncelemek İçin Tıklayınız

 

Akrilik Mutfak Dolabı Kapak Paneli Üreten Markalar

Akrilik mutfak dolabı için gerekli olan akrilik kapak paneli üreticilerini sizler için aşağıda sunuyoruz. Ülkemizde üretilen ya da yurt dışından ithal edilen akrilik kapak panelleri çeşitli renk ve desenlere sahiptir. Akrilik kapak paneli üretimi yüksek teknoloji ve bilgi gerektiren, kullanılan ham maddeleri bakımında da oldukça üst sınıf bir malzemedir.

 

 1. Kastamonu Entegre Akrilik Panel  Markası
 2. Yıldız Entegre Akrilik Panel  Markası
 3. Agt Akrilik Panel  Markası
 4. Egepres Akrilik Panel  Markası
 5. Gizir Akrilik Panel  Markası
 6. Venni Akrilik Panel  Markası
 7. Işık Akrilik Panel  Markası

Akrilik Mutfak Dolabı İmalatı Nasıl Yapılır

Akrilik mutfak dolabı yapımında öncelikle mutfak gövdesi 18 mdfden hazırlanır. Hazırlanan dolap gövdelerine göre çıkarılan kapak ölçüsüne göre de akrilik kapak panelleri ebatlanır. İstenilen ölçülere getirilen kapakların kenarlarına pvc bantlama yapılır. Pvc bantlar tek renk veya çift renk olarak tercih edilebilir. Pvc bantlamanın yapılmasından sonra menteşe yuvaları menteşe delme makinesinde delinir. Menteşelerin delinmesinden sonra da kulp delikleri delinerek akrilik mutfak dolaplarının imalatı tamamlanmış olur. Atölyede tamamlan akrilik mutfak dolapları müşterinin adresine sevk edilerek yerine montajı yapılır. Montajın tamamlanmasından sonra akrilik kapak yüzeyindeki koruyucu film tabakası sökülerek müşteriye akrilik mutfak dolabı teslim edilir.

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri Nelerdir?

Akrilik mutfak dolaplarında model seçimi yapmak için çeşitli alternatifler bulunur. Akrilik kapak panelleri sayesinde Akrilik L Mutfaklar, Kulpsuz Akrilik Mutfak Dolapları, Parlak Akrilik Mutfak Dolapları, Minimalist tarzda Akrilik Mutfak Dolapları yapılır. Çizilmez akrilik mutfak dolabı modelleri ile sade, şık, parlak akrilik mutfak dolabı sahibi olursunuz.

 1. Akrilik Amerikan Mutfak Dolabı Modelleri
 2. Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
 3. Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
 4. İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Amerikan Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Amerikan Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik Amerikan Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik Amerikan Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik Amerikan Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik Amerikan Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik Amerikan Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik Amerikan Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik Amerikan Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik Amerikan Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik Amerikan Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri
Akrilik L Mutfak Dolabı Modelleri

Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
Parlak Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri
İkea Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 5
Akrilik Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 5
Akrilik Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 6
Akrilik Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 6

Akrilik Beyaz Gri Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Beyaz Gri Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Beyaz Gri Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Beyaz Gri Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Beyaz Gri Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Beyaz Gri Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Beyaz Gri Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Beyaz Gri Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Beyaz Gri Mutfak Dolabı Modeli 4

Akrilik Bej Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Bej Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Bej Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Bej Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Bej Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Bej Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Bej Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Bej Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Bej Mutfak Dolabı Modeli 4

Akrilik Cappucino Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Cappucino Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Cappucino Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Cappucino Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Cappucino Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Cappucino Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Cappucino Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Cappucino Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Cappucino Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Cappucino Mutfak Dolabı Modeli 5
Akrilik Cappucino Mutfak Dolabı Modeli 5
Akrilik Cappucino Mutfak Dolabı Modeli 6
Akrilik Cappucino Mutfak Dolabı Modeli 6

Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 5
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 5
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 6
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 6
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 7
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 7
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 8
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 8
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 9
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 9
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 10
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 10
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 11
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 11
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 12
Akrilik Gri Mutfak Dolabı Modeli 12

Akrilik Metalik Gri Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Metalik Gri Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Metalik Gri Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Metalik Gri Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Metalik Gri Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Metalik Gri Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Metalik Gri Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Metalik Gri Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Metalik Gri Mutfak Dolabı Modeli 4

Akrilik Antrasit Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Antrasit Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Antrasit Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Antrasit Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Antrasit Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Antrasit Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Antrasit Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Antrasit Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Antrasit Mutfak Dolabı Modeli 4

Akrilik Krem Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Krem Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Krem Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Krem Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Krem Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Krem Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Krem Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Krem Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Krem Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Krem Mutfak Dolabı Modeli 5
Akrilik Krem Mutfak Dolabı Modeli 5
Akrilik Krem Mutfak Dolabı Modeli 6
Akrilik Krem Mutfak Dolabı Modeli 6

Akrilik Bordo Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Bordo Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Bordo Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Bordo Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Bordo Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Bordo Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Bordo Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Bordo Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Bordo Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Bordo Mutfak Dolabı Modeli 5
Akrilik Bordo Mutfak Dolabı Modeli 5

Akrilik Bordo Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Bordo Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Bordo Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Bordo Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Bordo Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Bordo Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Bordo Beyaz Mutfak Dolabı Modeli 3

Akrilik Kaşmir Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Kaşmir Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Kaşmir Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Kaşmir Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Kaşmir Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Kaşmir Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Kaşmir Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Kaşmir Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Kaşmir Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Kaşmir Mutfak Dolabı Modeli 5
Akrilik Kaşmir Mutfak Dolabı Modeli 5
Akrilik Kaşmir Mutfak Dolabı Modeli 6
Akrilik Kaşmir Mutfak Dolabı Modeli 6

Akrilik Simli Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Simli Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Simli Mutfak Dolabı Modeli 1

Akrilik Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Siyah Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Siyah Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Siyah Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Siyah Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Siyah Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Siyah Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Siyah Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Siyah Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Siyah Mutfak Dolabı Modeli 5
Akrilik Siyah Mutfak Dolabı Modeli 5
Akrilik Siyah Mutfak Dolabı Modeli 6
Akrilik Siyah Mutfak Dolabı Modeli 6

Akrilik Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Yeşil Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Yeşil Mutfak Dolabı Modeli 1
Akrilik Yeşil Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Yeşil Mutfak Dolabı Modeli 2
Akrilik Yeşil Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Yeşil Mutfak Dolabı Modeli 3
Akrilik Yeşil Mutfak Dolabı Modeli 4
Akrilik Yeşil Mutfak Dolabı Modeli 4

AGT Akrilik Panel Renkleri ve Renk Kartelası

Agt firmasının ürettiği akrilik panellere ait renkleri ve renk kartelasını inceyebilirsiniz.

Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8015 Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8015 Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8016 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8016 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8017 Vizon
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8017 Vizon
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8018 Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8018 Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8019 Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8019 Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8020 Mürdüm
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8020 Mürdüm
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8021 Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8021 Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8031 Sarı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - AGT 8031 Sarı

Kastamonu Entegre Akrilik Panel Renkleri Ve Renk Kartelası

Kastamonu Entegre firmasının ürettiği akrilik panellere ait renkleri ve renk kartelasını inceleyebilirsiniz.

Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR001 Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR001 Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR002 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR002 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR003 Capucino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR003 Capucino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR004 Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR004 Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR005 Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR005 Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR006 Bordo
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR006 Bordo
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR007 Mürdüm
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR007 Mürdüm
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR008 Metalik Bej
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR008 Metalik Bej
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR009 Metalik Gümüş
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR009 Metalik Gümüş
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR013 Kaşmir
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR013 Kaşmir
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR014 Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Kastamonu Entegre ACR014 Antrasit

Yıldız Entegre Akrilik Panel Renkleri Ve Renk Kartelası

Yıldız Entegre firmasının ürettiği akrilik paneller iki çeşittir. Ulatra Akrilik Panel ve Lüx Akrilik Panel diye iki grupta yer alan bu ürünlerin renklerini ve renk kartelalarını ayrı ayrı sizlerin incelemesi için hazırladık.

Yıldız Entegre Ultra Akrilik Panel Renkleri

Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Mürdüm
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Mürdüm
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Koyu Gri
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Koyu Gri
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Kaşmir
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Kaşmir
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Kar Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Kar Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Gri
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Gri
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Ekru Gri
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Ekru Gri
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Ekru Bej
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Ekru Bej
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Ekru Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Ekru Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Cappuccino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Cappuccino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Bordo
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre Ultra U ACR Bordo

Yıldız Entegre Lüx Akrilik Panel Renkleri

Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Bordo
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Bordo
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Cappuccino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Cappuccino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Ekru Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Ekru Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Ekru Bej
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Ekru Bej
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Ekru Gri
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Ekru Gri
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Kar Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Kar Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Mürdüm
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Mürdüm
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Yıldız Entegre L Acr Siyah

Ege Pres Akrilik Panel Renkleri Ve Renk Kartelası

Ege Pres firmasının akrilik panel renklerini ve renk kartelasını incelemeniz için hazırladık.

Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Ege Pres 003 Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Ege Pres 003 Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Ege Pres 007 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Ege Pres 007 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Ege Pres 015 Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Ege Pres 015 Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Ege Pres 017 Sarı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Ege Pres 017 Sarı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Ege Pres 018 Turkuaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Ege Pres 018 Turkuaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Ege Pres 022 Kaşmir
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Ege Pres 022 Kaşmir

Gizir Akrilik Panel Renkleri ve Renk Kartelası

Gizir akrilik panelleri iki grupta yer alır. Satandart akrilik paneller ve çizilmez akrilik paneller diye ayrılan bu ürünlere ait renkler aşağıda yer almaktadır.

Gizir Standart Akrilik Panel Renkleri

Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A010 Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A010 Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A020 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A020 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A025 Cappucino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A025 Cappucino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A030 Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A030 Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A040 Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A040 Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A045 Gri
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A045 Gri
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A070 Mor
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Standart A070 Mor

Gizir Çizilmez Akrilik Panel Renkleri

Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS10 Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS10 Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS20 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS20 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS25 Cappucino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS25 Cappucino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS30 Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS30 Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS40 Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS40 Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS45 Metalik Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS45 Metalik Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS70 Mor
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Gizir Çizilmez AS70 Mor

Venni Akrilik Panel Renkleri ve Renk Kartelası

Venni firmasının akrilik panellerine ait renkler ve renk kartelasını sizin için hazırladık.

Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA101 Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA101 Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA102 Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA102 Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA103 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA103 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA104 Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA104 Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA105 Bordo
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA105 Bordo
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA106 Mürdüm
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA106 Mürdüm
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA109 Kapuçino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA109 Kapuçino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA110 Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA110 Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA115 Kaşmir
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA115 Kaşmir
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA116 Metalik Gri
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA116 Metalik Gri
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA121 Metalik Altın
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA121 Metalik Altın
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA122 Koyu Gri
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Venni VA122 Koyu Gri

Işık Akrilik Panel Renkleri ve Renk Kartelası

Işık firmaısnın akrilik panel renklerini ve renk kartelasını sizin için hazırladık.

Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H05 Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H05 Kırmızı
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H08 Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H08 Siyah
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H11 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H11 Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H30 Turuncu
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H30 Turuncu
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H32 Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H32 Antrasit
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H35 Bordo
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H35 Bordo
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H38 Eflatun
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H38 Eflatun
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H41 Buz Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H41 Buz Beyaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H49 Cappucino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H49 Cappucino
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H50 Mürdüm
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H50 Mürdüm
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H69 Lila
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H69 Lila
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H77 Pembe
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H77 Pembe
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H78 Kahverengi
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H78 Kahverengi
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H79 Vizon Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez H79 Vizon Krem
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez M30 Fuya
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez M30 Fuya
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y10 Siyah Larice
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y10 Siyah Larice
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y11 Fıstık Yeşili
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y11 Fıstık Yeşili
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y19 Siyah Mhsin
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y19 Siyah Mhsin
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y20 Turkuaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y20 Turkuaz
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y21 Gardenya
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y21 Gardenya
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y38 Bianco
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y38 Bianco
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y45 Silver Mhsin
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y45 Silver Mhsin
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y65 Evora
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y65 Evora
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y71 Narınç
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y71 Narınç
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y72 Okyanus Mavi
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y72 Okyanus Mavi
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y73 Bal Köpüğü
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y73 Bal Köpüğü
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y80 Linomaya
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y80 Linomaya
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y81 Linosilver
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y81 Linosilver
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y82 Linoglass
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y82 Linoglass
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y86 Navy
Akrilik Mutfak Dolabı Rengi - Işık Çizilmez Y86 Navy

Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları Nasıl Olmalıdır?

Akrilik mutfak dolapları için seçeceğiniz kulp modeli kapak ile uyumlu olmalıdır. Kulpların dolabın şık ve güzel görünmesine katkısı çok fazladır. Bu sebeple seçeceğiniz kulp modeli de dolabın renk ve modeline göre uyumlu olmalıdır. Akrilik dolap kulpları farklı ebatlarda bulunmaktadır. 96, 128, 160, 196, 224, 256, 288, 320 mm uzunluğunda imal edilen akrilik mutfak dolabı kulpları değişik renklerde de yer alır. Beyaz, siyah, gold , bronz ve alüminyum renginde kulplar bulunmaktadır. Son dönemlerde akrilik mutfak dolaplarında boy kulplar da tercih edilmektedir. Boy kulpların da çeşitleri bulunmaktadır. Akrilik mutfak dolaplarında son dönemde kulpsuz modellerde tercih edilmektedir. Kulpsuz akrilik mutfak dolapları için farklı tipler mevcuttur. Kulpsuz mutfak dolapları, kulplu mutfak dolaplarına göre avantajlar içerir. Özellikle modern ve şık görünüm ile birlikte elbiselerinize kulpların takılmasını ortadan kaldırır.

Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları
Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları

Akrilik Mutfak Dolabı Fiyatları Nasıl Belirlenir

Akrilik mutfak dolapları fiyatları mutfak büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Kullanılacak akrilik kapak panel sarfiyatı ve gerekli olan mutfak dolabı gövdesi hesaplanarak akrilik mutfak dolabı fiyatı belirlenir. Piyasada m2 ve metre olarak farklı maliyet belirleme yöntemleri bulunmaktadır. Akrilik mutfak dolabı fiyatlandırılmasında genel olarak metre olarak hesaplandığını söyleyebiliriz. Ancak bunun yanında mutfak dolap projenizin özelliklerine ve kullanılacak aksesuarlara göre maliyetin değişmesine bağlı olarak akrilik mutfak dolabı fiyatı artar.

Akrilik Mutfak Dolabı Fiyatının Artmasında Etken Faktörler

2020 yılında akrilik mutfak dolabı fiyatları bir önceki yıla % 20 artış göstermiştir. Ham madde ve işçilik ücretleri ile birlikte üretim maliyetlerindeki artışlar belirtmiş olduğumuz orandaki fiyat artışını sağlamıştır. TCMB  ’ nın 2019 ylı enflasyon oranı 11,84 ise de genel fiyat artışı % 20 oranındadır. 2020 yılı akrilik mutfak dolabı fiyatı 875.-TL/metre’ dir. Bu fiyatın artmasındaki etken faktörleri yukarıda belirtmiştik. Bu fiyatlar liste fiyatları olup, firmamızın dönemsel uyguladığı indirimler ve kampanyalar neticesinde siz müşterilerimiz için değişiklik göstermektedir. Dönemsel indirimlerden yararlanmak ve akrilik mutfak dolabı fiyatı almak için bizimle iletişime  geçmelisiniz. Firmamız, akrilik mutfak dolabı yaptırmak isteyen müşterilerine 9 aya varan taksit imkânı sunmaktadır. Taksit imkanı yanında mutfak tadilatınıza başlamadan önce profesyonel ekibimizden ile ücretsiz mutfak tasarım hizmeti  de alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1- Akrilik Mutfak Dolabı Çizilir Mi?

Ev hanımlarının mutfak dolaplarında endişe ettikleri hususların başında dolap kapaklarının çizilmelere karşı dayanımının olup olmadığıdır. Akrilik mutfak dolapları çizilmeye karşı diğer kapak çeşitlerine göre daha dayanıklıdır. Maddelerin sertlik derecesi çizilme direncini de belirler. Akrilik mutfak dolabı çizilme direnci ISO-4586-2 test metoduna göre 4 Newton’ dur. Mutfak dolaplarının kullanımında tencere, tava gibi eşyaların çarpması ile birlikte çatal, bıçak gibi eşyaların akrilik kapaklara zarar vermemesi istenir. Akrilik mutfak dolapları genel anlamda çarpma ve çizilmelere dayanıklıdır.

2- Akrilik Mutfak Dolabı İyi Midir? Kullanışlı Mıdır?

Akrilik mutfak dolapları ülkemizde 20 yıldan beri kullanılmaktadır. Geçen bunca zaman içinde memnun kalan olduğu kadar memnun kalmayan birçok kişi vardır. Akrilik mutfak dolabının kullanışlı olmasından dolayı memnun olan müşteri sayımız çok fazladır. Memnun olma sebeplerine gelince beklentilerinin üzerinde performans göstermesidir. Özellikle en çok endişe kaynağı olan parmak izinin çıkması, kaliteli akrilik mutfak dolaplarında yaşanmaz. Parmak izinden endişe edilmesi yanında güneşten etkilendiğini düşünen bazı müşterilerimiz, üzerinden yıllar geçmesine rağmen ilk günkü renginde duran akrilik mutfak dolaplarından oldukça memnundurlar. Bir diğer konu da akrilik dolabın çizilmelere karşı olan dayanımıdır. Çizilme ve darbe dayanımı akrilik mutfak dolapları için memnuniyet verici bir özelliktir. Akrilik Mutfak Dolabı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Çok sıcak tencere ve tavaları akrilik dolap yüzeyine koymayınız. Koymanız gerekiyorsa nihale kullanınız.
 • Temizlik malzemesi kullanarak yaptığınız kirleri çıkarma işleminde yüzeyi temizledikten sonra kuru bez ile kurulayınız.
 • Sirke, limon gibi asitli maddeleri yüzeyde uzun süre bırakmayın. İşiniz bittiği zaman hemen temizleyiniz.
 • Unutmayın; akrilik mutfak dolaplarınızı düzenli temizlemelisiniz.

 

3- Akrilik Mutfak Dolabı Nasıl Temizlenir? 

Mutfak dolap temizliği genel olarak kendi içinde sorunları olan ve istenilen temizliğin elde edilmesi için çok zahmet gerektiren bir iştir. Mutfakta oluşan yağ, yemek, salça, sos gibi özellikle de kuruduğu zaman zor çıkan lekeler başımızı ağrıtır. Bunların temizliği için hem zaman hem de ekstra temizlik ürünleri harcamanız gerekir. Mutfak dolapları içinde akrilik mutfak dolaplarının yeri farklıdır. Yüzey kalitesi ve görünümü sebebiyle kirlerin çok çabuk belli olduğu akrilik dolapların temizliği ev hanımları için kötü bir kâbusa dönmektedir. Akrilik mutfak dolabı temizliği kolay yapabilmeniz için size tavsiyemiz şunlardır: Akrilik mutfak dolabı temizliğine başlamadan aşağıdaki materyallere sahip olmalısınız. Akrilik mutfak dolabı temizliği için gerekli materyaller;

Yukarıda belirttiğimiz listedeki ürünleri tedarik ettikten sonra, kova içine hazırlayacağınız ılık suya temizlik için kullanacağınız pamuklu bezi batırıp ıslak hale getirmelisiniz. Islak hale gelen pamuklu bez ile akrilik mutfak dolabı yüzeylerini silmelisiniz. Bu sayede yüzeydeki basit ve kolay kirleri temizlemiş olursunuz. Daha sonra Cif Sprey Power&Shine Mutfak temizlik deterjanını akrilik mutfak dolabı yüzeylerine ve özellikle yağlı ve kirli alanlara sıkmalısınız. Cif spreyin içeriğinde yer alan limon ve portakal özü kirlerin çabuk çıkmasını sağlar. Limon ve portakal özü en zor kir ve yağların çözünmesini sağlar. Sprey sıktığınız yerlerle birlikte akrilik mutfak dolap yüzeyini ılık suya batırılmış pamuklu bez ile silmelisiniz. Bu işlem sırasında kesinlikle fırça gibi aşındırıcı eşyalar kullanmamalısınız. Aşındırıcı eşyalar akrilik kapak yüzeyine zarar verebilir. Temizlik sırasında kâğıt havlu da kullanmamalısınız. Kâğıt havlu da yüzeyde zarara sebebiyet verebilir. Kirler çıkana kadar devam eden bu işlem sonrasında yüzeyde kalan deterjan artıklarını ve ıslaklığı kuru pamuklu bez ile kurulayınız. Akrilik kapak yüzeyinde ıslaklık kalırsa lekelenmelere yol açabilir. Yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılacak temizlik sonrasında akrilik mutfak dolaplarınız ilk günkü halini alacaktır. Akrilik mutfak dolabı üzerindeki yağ lekelerini çıkarmış ve parlak bir akrilik kapak elde etmiş olacaksınız.

4- Akrilik Mutfak Dolapları Sararır mı?

Malzemelerin güneş ışınlarına dayanım sağlanması oldukça zor bir işlemdir. Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalan tüm eşya ve cisimler olumsuz etkilenir. Akrilik mutfak dolap yüzeyinde yer alan ABS/PMMA katmanları güneş ışınlarının zararlarını en aza indirir. Akrilik mutfak dolabı sahip olduğu TS EN ISO 4892-2  standardı sayesinde uv ışınlarına dayanıklıdır. Bu dayanıklılık test ortamında 200 saat boyunca devamlı olarak akrilik kapağın güneş ışınlarına maruz bırakılmasıyla elde edilir. Tabi ki her madde güneş ışınlarına belli bir yere kadar dayanır. On yıllarca bu etkiye maruz kalan akrilik mutfak dolabının renk pigmentlerinde zararlar oluşarak kapağın sararmasını sağlar. Akrilik mutfaklar uzun süre ve direkt olarak güneşe maruz kalırsa renginde solma oluşabilir. Bu renk bozulmasının yaşanmaması için mutfak dolabınıza güneş ışınlarının devamlı olarak etki etmesini engellemelisiniz. Mutfak pencerelerinize perde takmalısınız.

Akrilik Mutfak Dolabı mı High Gloss Mutfak Dolabı mı Tercih Edilmeli?

Mutfak dolabı yaptırırken üzerinde belki de en fazla düşünülen konuların başında kullanılacak malzeme çeşididir. Gelişen teknoloji ile birlikte artan malzeme çeşitliliği seçimde zorluk yaratmaktadır. Akrilik mutfak dolabı ile high gloss mutfak dolapları birbirine çok benzer. Bu benzerlik iki mutfak çeşidinin birbirine karışmasına sebep olmaktadır. Akrilik ve high gloss mutfak dolaplarının sahip olduğu özellikleri sizler için hazırladık. Bu bilgiler ışığında, bütçenize ve zevkinize uygun hayal ettiğiniz mutfağa sahip olabilirsiniz.

Akrilik Mutfak DolabıHigh Gloss Mutfak Dolabı
Olumlu YönleriOlumsuz YönleriOlumlu YönleriOlumsuz Yönleri
Parlak ve Mat Yüzeye SahipRenk Çeşidi Daha AzParlak ve Mat Yüzeye SahipDarbe Dayanımı Daha Az
Yüksek Darbe DayanımıFiyatı Daha PahalıZengin Renk ÇeşitliliğiKimyasallara Dayanımı Az
Kimyasallara Yüksek DayanımFiyatı UcuzÇizilmelere Dayanıksız
Çizilmelere Daha DayanıklıSararma YapmazSu ve Neme Daha Az Dayanıklı
Su ve Neme Daha DayanıklıParmak İzi Bırakmaz
Sararma Yapmaz
Parmak İzi Bırakmaz

Akrilik Mutfak Dolabı mı Membran Mutfak Dolabı mı Tercih Edilmeli?

 Membran mutfaklar akrilik mutfaklara göre hayatımıza daha önce girmiş, kalitesini ve güvenli bir malzeme olduğunu ispat etmiş bir mutfak dolap kapak çeşididir. Membran dolapların akrilik dolaplara göre daha geniş bir yüzey çeşitliliği mevcuttur. Özellikle country mutfaklarda kapak tercihi olarak membran kapak tercih edilmektedir. Akrilik kapak ile country mutfak yapılamaz. Bu sebeple membran kapaklar daha çok tercih edilir. Akrilik mutfak dolapları ile membran mutfak dolapları arasındaki farklar aşağıda yer almaktadır.

Akrilik Mutfak DolabıMembran Mutfak Dolabı
Olumlu YönleriOlumsuz YönleriOlumlu YönleriOlumsuz Yönleri
Parlak ve Mat YüzeyRenk Çeşidi Daha AzParlak ve Mat YüzeyDarbe Dayanımı Daha Az
Yüksek Darbe DayanımıKapak Yüzeyinde İşlem YapılamazZengin Renk ÇeşitliliğiÇizilmelere  Dayanıksız
Kimyasallara Yüksek DayanımContry Mutfak YapılamazSararma YapmazSu ve Neme Daha Az Dayanıklı
Çizilmelere Daha DayanıklıParmak İzi BırakmazFiyatı Pahalı
Su ve Neme Daha DayanıklıKimyasallara Dayanıklı
Sararma YapmazKapak Yüzeyinde İşlem Yapılabilir
Parmak İzi BırakmazContry Mutfak Yapılabilir
Fiyatı Daha Ucuz

Akrilik Mutfak Dolabı mı Lake Mutfak Dolabı mı Tercih Edilmeli?

Lake mutfak dolapları tüm dünyada oldukça rağbet gören ve beğenilen mutfak dolaplarıdır. Akrilik mutfak dolapları da hayatımıza girdiğinden beri gelişen mimari tasarımlar ile birlikte mutfaklarda yerini almıştır. Akrilik mutfak dolapları ile modern minimalist tarzda mutfaklar yapılabilmektedir. Akrilik mutfak dolabı ile lake mutfak dolabı arasındaki farklılıklar aşağıda yer almaktadır.

Akrilik Mutfak DolabıLake Mutfak Dolabı
Olumlu YönleriOlumsuz YönleriOlumlu YönleriOlumsuz Yönleri
Parlak ve Mat YüzeyRenk Çeşidi Daha AzParlak ve Mat YüzeyDarbe Dayanımı Daha Az
Yüksek Darbe DayanımıKapak Yüzeyinde İşlem YapılamazZengin Renk ÇeşitliliğiÇizilmelere  Dayanıksız
Kimyasallara Yüksek DayanımContry Mutfak YapılamazSararma YapmazFiyatı Pahalı
Çizilmelere Daha DayanıklıParmak İzi Bırakmaz
Su ve Neme Daha DayanıklıKimyasallara Dayanıklı
Sararma YapmazKapak Yüzeyinde İşlem Yapılabilir
Parmak İzi BırakmazContry Mutfak Yapılabilir
Fiyatı Daha UcuzSu ve Neme Daha Dayanıklı
Montessori Yatak
Gardırop
Şifonyer
Montessori Kitaplık
Oyuncak Dolabı
Çalışma Masası
Montessori Dolap
Dolap Kulpları
2 Comments
 • JamesSelry
  Posted at 01:48h, 29 Nisan

  Great internet site! It looks really good! Sustain the good job!