Aydın Cam Balkon

Aydın Cam Balkon

Aydın Cam Balkon

AYDIN CAM BALKON NASIL YAPILIR?

Aydın cam balkon yaptırmak isteyenler olabilir. Bu yazımızda Aydın cam balkon nasıl yapılır anlattık ve kafanıza takılan önemli soruları yanıtladık.

Aydın Cam Balkon

NEDEN CAM BALKON YAPTIRMALISINIZ?

Cam Balkonları daha çok kış ayların da balkonlarında vakit geçirmeyi sevenler tercih eder. Bundan dolayı Aydın da kış aylarında yaşayacak olan aileler için oldukça önemlidir. Kışın evlerinizin içinde sıkılabilirsiniz, dışarıya bakmak ve yağmurun yağışını seyretmek isteyebilirsiniz. En önemli etken ısıdır. Bundan dolayı cam balkon yaptırılmalıdır. Ayrıca balkonunuzda otururken sanki evinizin bir odası daha varmış gibi sıcak, dışarıda ki soğuğu içeri almayan alanda vakit geçirebilirsiniz.

Aydın bölgesinde cam balkon firması denildiğinde kaliteli işçilik ve alanında tecrübeli ustalarımızla ön planda olmayı başarmaktayız. Bundan dolayı evinize cam balkon yaptırmak ya da Aydın cam balkon çeşitleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Cam Balkon Yaptırmalısınız
Aydın Cam Balkon

AYDIN CAM BALKON MODELLERİ

Son dönemlerde teknolojinin gelişmesi ve çeşitlerin çoğalmasıyla modern yapılar günümüzde artış göstermektedir. Bu modern yapıların tamamlayıcı parçalarından biri cam balkon modelleri olmuştur. Eskiden sadece yaz aylarında balkon keyfi yapılırken  günümüzde kış aylarında da cam balkonlar sayesinde sohbetler edilip aile içi sosyalleşmeler rahatlıkla yapılabiliyor. Böylece hep birlikte sorunsuz kullanabileceğiniz ferah alanınızı yaz kış keyifli bir şekilde kullanırsınız.

Cam balkonlar her ne kadar balkonda vakit geçirmeyi sevenler için önemli olsa da evlerin genel dış görünümü için de oldukça etkilidir. Şık camlar ve model tercihleri evinizi bambaşka bir havaya sokacaktır. Cam balkon modelleri Aydın gibi bir bölgede her evin olmazsa olmazlarındandır.

Peki cam balkon nedir ? Tanımı çok basittir. Balkonun bulunduğu alanın içinde camların raylar içinde hareket etmesi ve köşelere doğru katlanabilmesidir. Sürme cam balkon ve  katlanır cam balkon olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Aydın Cam Balkon Modelleri
Aydın Cam Balkon
Aydın Cam Balkon
Aydın Cam Balkon Modeli
Aydın Cam Balkon
Aydın Cam Balkon

KATLANIR CAM BALKON MODELİ

Katlanır cam balkon modeli genelde bütün balkon tiplerine uygundur. Balkonların şekline göre projelendirme yapılmaktadır. Tercih sebeplerinden birisi camların birbirinden bağımsız olup istenildiği gibi hareket ettirilmesidir. İstediğiniz camı istediğiniz yerden açabilirsiniz. Bu durum da mevsim geçişleri açısından size faydalı olacaktır. Sizde balkonunuzda konfor, ferahlık ve yaşanabilirlik istiyorsanız mutlaka katlanır cam balkon yapmalısınız.

Katlanabilir cam balkon modeli dışarıdan gelen tozları, böcekleri ve ağaç yapraklarını içeriye almaz.

Katlanır Cam Balkon Modeli
Aydın Cam Balkon

SÜRME CAM BALKON MODELİ

Sürme cam balkon modeli de yan yana kayan panellerden oluşmaktadır. Camlı panellerin ray üzerinde katlanarak değil de sürülerek otomatik kapı gibi açılmasıdır. Ayrıca sürgülü cam balkonlar şekillerine ve alanlarına göre dizayn edilebilirler. Paneller kolay kullanım sağlar bundan dolayı açarken veya kapatırken sorun yaşamazsınız.

Sürgülü cam balkon sistemi bulunduğu ortamlarda açık olan alanları kapatır. Böylece sizi kötü hava koşullarından, tozdan ve gürültüden korur. Camların kanatları sürgülü olduğu için temizliği de oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır.

Sürme Cam Balkon Modeli
Aydın Cam Balkon

CAM BALKONLARDA KULLANILAN CAMLAR

Cam balkonlarda tek cam ya da çift cam sistemi kullanılır. Tek camlarda yaygın kullanım 8 mm temperli, çift camlarda ise bölgesine göre farklılık göstermek koşuluyla 4+11+4 mm cam kalınlığı tercih edilmektedir.

Cam balkonlar sizi Aydın hava durumu için oluşabilecek olumsuz hava koşullarından korur. Yağmur ve rüzgar gibi olumsuzlukların yaratacağı problemleri önler. Aynı zamanda istenmeyen dış etmenler ( toz, toprak, bitki artıkları) ve böcek, haşere gibi istenmeyen olayları engeller. İçerideki havayı belli seviyede tutar ve dışarıda ki soğuk havayı içeri kabul etmez. Bundan dolayı ısıcamlı ve 8mm modelleri tercih etmeniz önemlidir.

Isıcamlı ve 8mm camlar apartmanlarda balkon kapatma işlemlerinde en çok kullanılan cam modelleridir.

Temperli Cam Nedir?

Temperli cam, normal camın özel fırınlarda 600°-650° dereceye çıkarılıp ani olarak hava ile soğutulması sonucunda elde edilen darbe dayanımı arttırılmış özel bir cam çeşididir. Güvenlik gereksinimi duyulan alanlarda tercih edilir. Araba camları temperli cam sınıfında yer almaktadır. Cam darbe aldığında bir çok küçük parçaya ayrılarak zarar verme kapasitesi düşürülür. Normal cam darbe aldığında genelde büyüklü küçüklü parçalara ayrıldığından kazalara sebebiyet vermektedir. Camın büyük parçalar halinde kırılması ile ölümlü bir çok kaza yaşanmaktadır. Bu sorun ile karşılaşmamak için cam balkon sistemlerinde temperli cam kullanılması zorunluluktur.

Cam balkon sistemlerinde kullanılan 8 mm camların yanında farklı kalınlarda ki camlarda da bu işlem yapılabilmektedir.

Temperli Cam Modeli
Aydın Cam Balkon
Aydın Cam Balkon
Aydın Cam Balkon

AYDIN CAM BALKON FİYATLARI

Cam balkon m2 fiyatları yaptırmak istediğiniz modele, kullanılacak profil ve cam rengine değişiklik gösterir. Aydın Cam balkon fiyatları da belirttiğimiz kıstaslar neticesine göre değişiklik gösterir. Balkon cam fiyatları olarak renklerde en uygun çeşidi şeffaf renktir. Diğer renklerin fiyatları şeffaf renge göre maliyetlidir.

Aydın cam balkon firmaları içinde İncir Dekor uzun yıllardan beri hizmet vermektedir.  Ucuza cam balkon sistemleri yaptırmak her zaman doğru sonuç vermez. Özellikle kullanılacak malzeme ve işçilik kalitesi tercih etmeniz için en önemli kıstas olmalıdır. İleride yaşanılabilecek olumsuzlukları bertaraf etmek için kaliteli hizmet ve garanti veren firma tercihinde bulunmalısınız.

Aydın katlanır cam balkon fiyatları ve sürgülü cam balkon fiyatları bilgisine ulaşmak için 0256 219 18 19 numaralı hattımızdan İncir Dekor ile iletişime geçebilirsiniz.

Aydın Cam Balkon

CAM BALKON RENKLERİ

Balkon cam sistemlerinde camlar için 5 renk çeşidi vardır. Bunlar bronz, füme, mavi, yeşil ve şeffaf renklerdir. Cam renk seçimi bütünüyle size ve zevkinize aittir. Koyu renkler dışarıdan içeriyi fazla göstermez bundan dolayı balkondayken sizleri başkalarının seyretmesini istemiyorsanız koyu renkler tercih edebilirsiniz.

Füme renk genelde çok güneş alan evlerde tercih edilir. Çünkü koyu renkler güneşi kırar ve bundan dolayı istenmeyen güneş ışınları sizi etkilemez. Eğer evinizin güneş almasını istiyorsanız koyu renklerden uzak durmalısınız. Böylece bütün bunları göz önünde bulundurarak renk konusunda en doğru seçimi yapmış olursunuz.

Cam Balkon Renkleri
Aydın Cam Balkon
6 Comments
 • Nurgül Ataman
  Posted at 18:54h, 24 Mayıs Cevapla

  Ailecek balkonda oturmayı çok seviyoruz. Kışında oturmak istediğimiz için ısıcamlı cam balkon yaptırdık. Artık kışında balkonda oturabiliyoruz. Kış aylarında balkon sefası yapmak isteyenler varsa ısıcamlı modelleri tercih edebilirler.

  • Admin Admin
   Posted at 09:51h, 24 Haziran Cevapla

   Merhaba Nurgül Hanım, memnun olmanıza sevindik. Cam Balkon işlerinizde bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 • Erdal İncesoy
  Posted at 09:35h, 17 Haziran Cevapla

  Uygun fiyat veren çok fazla firma var. Fakat ucuza kaçmamanızı öneriyorum sonunda pişmanlık yaşamamak için baştan kaliteli işçilik ve malzeme kullanan firmayı bulun derim. Ben buradan yaptırdım sıkıntısız kullanıyoruz. Açma kapama sırasında da sorun olmuyor.

  • Admin Admin
   Posted at 09:53h, 24 Haziran Cevapla

   Merhaba Erdal Bey, memnun olmanıza sevindik. Cam Balkon konusunda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 • Oktay Beşliler
  Posted at 17:31h, 04 Temmuz Cevapla

  Cam balkon konusunda çok fazla araştırma yaptık. En ikna edici olarak bu firma önümüze çıktı. Balkonumuza yaptırdık. Şuan gayet güzel çalışıyor. Problem yaşamadık.

  • Admin Admin
   Posted at 09:39h, 16 Temmuz Cevapla

   Merhaba Oktay Bey, memnun olmanıza sevindik. Cam balkon işlerinizde bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Post A Comment