Çocuk Odası

çocuk odası

En İyi Çocuk Odası Nasıl Hazırlanır?

 

Bebeklik döneminden gençlik dönemine kadar geçecek uzun yıllar boyunca çocuğunuzun için ihtiyacınız olan çocuk odası takımı için İncir Dekor sizlerin yanında.

Çocuklarımız her şeyimiz. Geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın başında onların gelişmesine olanak sağlayacak ortamın oluşturulması gerekmektedir. Bu ortam da yaşam alanının daha güvenilir, fonksiyonel ve sağlıklı olmasından geçer.

Çocuk gelişimi için gününü geçirdiği alanın da planlı olması gerekmektedir. Uyuduğu yatağı gibi oynadığı, zamanını geçirdiği alanın temiz, düzenli ve engelsiz şartları sağlaması gerekir.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı ve Pedagog Gözde ERDOĞAN, çocukların mümkünse muhakkak bir odaya sahip olmaları gerektiğini, ev içinde onun belli sınırlar içinde olması gerektiği eğitimi verilmesi gerektiğini belirtmektedir.  (Konuyla ilgili Sayın Gözde ERDOĞAN’ ın (Çocuğunuzun Odası Nasıl Olmalı?) yazısını okuyabilirsiniz.

Hem ekonomik hem de fonksiyonel ve kullanışlı bir çocuk odasına mı ihtiyacınız var. Çocuğunuz için en iyi çocuk odası hazırlamak için bize ulaşın.

 

 

Çocuk Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • Tek renk, çok beyaz odalardan kaçınılmalıdır. 10 yaşlarına kadar olan süreçte çocukların her şeyi öğrendikleri bir dönemdir. Hem ruhsal hem de kişisel gelişimi desteklemesi açısında çocuk odalarında çok renkli ama sade bir dekorasyon tercih edilmelidir.
 • Çocuğunuzun ders çalışma alanı ile elbise dolabı ayrı noktalarda olmalıdır.
 • Yatağını, çalışma ve soyunma alanından ayırmalısınız. Böylece çocuğunuz karmaşadan kurtularak sakin bir uyku alanına sahip olur.
 • En önemlisi çocuğunuzun oyun alanının olmasıdır. Zamanının çoğunu oyun oynarken geçirdiği için rahat bir alan oluşturmalısınız.
 • Seçtiğiniz çocuk odası mobilyalarının ahşaptan olmasına dikkat edin. Oda perdelerini sentetik değil pamuklu kumaştan tercih edin.
 • Oyuncakları ve diğer eşyaları için istif dolabı edinmenizde fayda vardır.
 • Zamanlarının çocuğu yerde geçirmektedirler. Bu sebepten halı tercihi iyi yapmalısınız.
 • Klima ve kalorifer radyatörünün yatağın yanında veya etki alanı içinde olmamasına dikkat edin. Özellikle klima etki alanında ise çok çabuk hasta olabilir dikkat etmelisiniz.
 • Mümkünse güneye bakan cepheli odayı çocuğunuza tahsis edin. Böylece güneşten daha çok yararlanmış olursunuz.
 • Çocuk odasında aydınlatmaya dikkat etmelisiniz. Karanlık odalar çocuklar üzerinde olumsuz etkiler yaratacaktır. Bu sebepten doğal güneş ışığından mümkün olduğunca faydalanmaya çalışın. Eğer yok ise uygun aydınlatma armatürleri ile odayı aydınlatın. Geceleri oda aydınlatması için gece lambası sahibi olmayı da unutmayın.
 • Odanın temiz havaya sahip olması gerekir. Bu sebepten odayı günlük olarak havalandırın.

 

Çocuk Odası Mobilyalarının Püf Noktaları

 

Çocuk odası mobilyası seçiminde birçok hususa dikkat edilmesi gerekmektedir. Burada başlıca dikkat edilmesi gereken konuları başlıklar halinde sizlerle paylaşıyoruz.

 • Çocuk odası mobilyaları muhakkak ahşap malzemeden imal edilmiş olmalıdır. Ahşabın çocuğunuzun gelişiminde olumlu katkıları bulunmaktadır.
 • Mobilyalar sağlam malzemeden üretilmiş olmalıdır. Bağlantı noktalarında boşluk olmamalı, sallanmamalıdır. Sallanması durumunda çocuğunuz kendini güvende hissetmeyecektir.
 • Keskin köşelerin en aza indirilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Kullanım yerine göre çocuğunuzun erişmesine olanak tanımalıdır. Bu sağlanamıyorsa güvenle erişmesini sağlayabilmek için bir iki basamaklı ahşap merdiven edinmenizde fayda olacaktır.
 • Çocuk mobilyalarının renginde standartlara uymanız gerekmez. Çocuğunuzun sevdiği renkleri ve modeli tercih etmeniz onun kullanım sırasında daha da mutlu olmasını sağlayacaktır.

 

 

Bu bilgiler ışığında Özel Çocuk Odası Modellerimizi aşağıda sizlere sunuyoruz. Evinizde sizde İncir Dekor kalite ve güvencesine sahip çocuk odası mobilyası satın almak istiyorsanız bizi arayın.

 

Bebek Beşikleri ve Dikkat Edilecek Hususlar

 

Bebeğinizin sağlıklı ve rahat bir şekilde uyumasını, zaman geçirmesini istiyorsanız seçeceğiniz beşik önem arz etmektedir. Beşik seçiminde , parmaklıklar arası mesafenin 6 cm yi geçmemesine, beşik üzerinde düşebilecek herhangi bir eşyanın olmamasına, seçeceğiniz yatağın beşik ile aynı ebatta olmasına, beşik dönencelerini çocuğunuzun elleriyle ulaşamayacağı bir yükseklikte olmasına dikkat etmelisiniz.

Ranzalı Çocuk Odası Takımları ve Özellikleri

 

Ranzalı  çocuk odası takımı tercih edecekseniz bazı konularda bilgi sahibi olmalısınız. Öncelikle sağlam ahşap malzemeden yapılmalıdırlar. Genelde tercih edilen malzemeri Suntalam, Mdflam, Ham Mdf üzeri Lake boya ya da Doğal Masif Ahşaptır. Zengin malzeme çeşitliliği içinde bir diğer husus birleştirme noktalarında uygun vidalar ile montaj yapılmasıdır. Ranzalı modellerin bazılarında hareketli sistemlere veya çekmecelere yer verilmektedir. Burada kullanılan metal aksamlar sağlam ve paslanmaya karşı dirençli malzemeden olmalıdır. Fonksiyonellik ranzalı çocuk odası takımları için önemlidir. Özellikle merdiven sistemleri alt depolama alanı, raf gibi farklı amaçlar içinde kullanılabilmelidir.

Kız Çocuk Odası Takımları ve Özellikleri

 

Kız çocukları için odaları ve mobilyaları çok önemlidir. Çocukluğundan ergenliğe kadar geçecek sürede bir sığınağı olacak bu alanlar onlar için önemlidir. Öncelikle rahat hissetmesi çok önemlidir. Bir çok oyunu bu mobilyalar içinde gerçekleştireceği için başta seçim yaparken muhakkak onun fikri alınmalıdır. Çocuk odası rengi seçiminde de çocuğunuzun fikrini almalısınız. İlla pembe renk olacak diye bir zorunluluk yoktur. Önemli olan kendini huzurlu ve güvende hissetmesi, aktiviteleri sırasında mutlu olmasıdır.

Erkek Çocuk Odası Takımları

Grademiners is an excellent option to consider if you’re seeking an online solution to write essays. This company provides many essayservice.com promo code features to their customers. It also accepts all major credit cards and PayPal. This process begins the moment you have made your payment. Documents are provided on time from the firm. Customers are also able to monitor their progress through SMS.