Didim Cam Balkon

Didim Cam Balkon

Didim Cam Balkon

DİDİM CAM BALKON NASIL YAPILIR?

Didim cam balkon yaptırmak isteyenler olabilir. Bu yazımızda Didim cam balkon nasıl yapılır anlattık ve kafanıza takılan önemli soruları yanıtladık.

Didim Cam Balkon

NEDEN CAM BALKON YAPTIRMALISINIZ?

Cam Balkonları daha çok kış ayların da balkonlarında vakit geçirmeyi sevenler tercih eder. Bundan dolayı Didim de kış aylarında yaşayacak olan aileler için oldukça önemlidir. Kışın evlerinizin içinde sıkılabilirsiniz, dışarıya bakmak ve yağmurun yağışını seyretmek isteyebilirsiniz. En önemli etken ısıdır. Bundan dolayı cam balkon yaptırılmalıdır. Ayrıca balkonunuzda otururken sanki evinizin bir odası daha varmış gibi sıcak, dışarıda ki soğuğu içeri almayan alanda vakit geçirebilirsiniz.

Didim cam balkon firmaları veya Aydın bölgesinde cam balkon firması denildiğinde kaliteli işçilik ve alanında tecrübeli ustalarımızla ön planda olmayı başarmaktayız. Bundan dolayı evinize cam balkon yaptırmak ya da Didim cam balkon çeşitleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Didim Cam Balkon

DİDİM CAM BALKON MODELLERİ

Son dönemlerde teknolojinin gelişmesi ve çeşitlerin çoğalmasıyla modern yapılar günümüzde artış göstermektedir. Bu modern yapıların tamamlayıcı parçalarından biri cam balkon modelleri olmuştur. Eskiden sadece yaz aylarında balkon keyfi yapılırken  günümüzde kış aylarında da cam balkonlar sayesinde sohbetler edilip aile içi sosyalleşmeler rahatlıkla yapılabiliyor. Böylece hep birlikte sorunsuz kullanabileceğiniz ferah alanınızı yaz kış keyifli bir şekilde kullanırsınız.

Cam balkonlar her ne kadar balkonda vakit geçirmeyi sevenler için önemli olsa da evlerin genel dış görünümü için de oldukça etkilidir. Şık camlar ve model tercihleri evinizi bambaşka bir havaya sokacaktır. Cam balkon modelleri Didim gibi bir bölgede her evin olmazsa olmazlarındandır.

Peki cam balkon nedir ? Tanımı çok basittir. Balkonun bulunduğu alanın içinde camların raylar içinde hareket etmesi ve köşelere doğru katlanabilmesidir. Sürme cam balkon ve  katlanır cam balkon olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Didim Cam Balkon Modeli
Didim Cam Balkon
Didim Cam Balkon
Didim Cam Balkon Modeli
Didim Cam Balkon
Didim Cam Balkon

KATLANIR CAM BALKON MODELİ

Katlanır cam balkon modeli genelde bütün balkon tiplerine uygundur. Balkonların şekline göre projelendirme yapılmaktadır. Tercih sebeplerinden birisi camların birbirinden bağımsız olup istenildiği gibi hareket ettirilmesidir. İstediğiniz camı istediğiniz yerden açabilirsiniz. Bu durum da mevsim geçişleri açısından size faydalı olacaktır. Sizde balkonunuzda konfor, ferahlık ve yaşanabilirlik istiyorsanız mutlaka katlanır cam balkon yapmalısınız.

Katlanabilir cam balkon modeli dışarıdan gelen tozları, böcekleri ve ağaç yapraklarını içeriye almaz.

Didim Cam Balkon

SÜRME CAM BALKON MODELİ

Sürme cam balkon modeli de yan yana kayan panellerden oluşmaktadır. Camlı panellerin ray üzerinde katlanarak değil de sürülerek otomatik kapı gibi açılmasıdır. Ayrıca sürgülü cam balkonlar şekillerine ve alanlarına göre dizayn edilebilirler. Paneller kolay kullanım sağlar bundan dolayı açarken veya kapatırken sorun yaşamazsınız.

Sürgülü cam balkon sistemi bulunduğu ortamlarda açık olan alanları kapatır. Böylece sizi kötü hava koşullarından, tozdan ve gürültüden korur. Camların kanatları sürgülü olduğu için temizliği de oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır.

Didim Cam Balkon

CAM BALKONLARDA KULLANILAN CAMLAR

Cam balkonlarda tek cam ya da çift cam sistemi kullanılır. Tek camlarda yaygın kullanım 8 mm temperli, çift camlarda ise bölgesine göre farklılık göstermek koşuluyla 4+11+4 mm cam kalınlığı tercih edilmektedir.

Cam balkonlar sizi Didim hava durumu için oluşabilecek olumsuz hava koşullarından korur. Yağmur ve rüzgar gibi olumsuzlukların yaratacağı problemleri önler. Aynı zamanda istenmeyen dış etmenler ( toz, toprak, bitki artıkları) ve böcek, haşere gibi istenmeyen olayları engeller. İçerideki havayı belli seviyede tutar ve dışarıda ki soğuk havayı içeri kabul etmez. Bundan dolayı ısıcamlı ve 8mm modelleri tercih etmeniz önemlidir.

Isıcamlı ve 8mm camlar apartmanlarda balkon kapatma işlemlerinde en çok kullanılan cam modelleridir.

Temperli Cam Nedir?

Temperli cam, normal camın özel fırınlarda 600°-650° dereceye çıkarılıp ani olarak hava ile soğutulması sonucunda elde edilen darbe dayanımı arttırılmış özel bir cam çeşididir. Güvenlik gereksinimi duyulan alanlarda tercih edilir. Araba camları temperli cam sınıfında yer almaktadır. Cam darbe aldığında bir çok küçük parçaya ayrılarak zarar verme kapasitesi düşürülür. Normal cam darbe aldığında genelde büyüklü küçüklü parçalara ayrıldığından kazalara sebebiyet vermektedir. Camın büyük parçalar halinde kırılması ile ölümlü bir çok kaza yaşanmaktadır. Bu sorun ile karşılaşmamak için cam balkon sistemlerinde temperli cam kullanılması zorunluluktur.

Cam balkon sistemlerinde kullanılan 8 mm camların yanında farklı kalınlarda ki camlarda da bu işlem yapılabilmektedir.

Temperli Cam
Didim Cam Balkon
Didim Cam Balkon
Cam Balkonlarda Kullanılan Camlar
Didim Cam Balkon

DİDİM CAM BALKON FİYATLARI

Cam balkon m2 fiyatları yaptırmak istediğiniz modele, kullanılacak profil ve cam rengine değişiklik gösterir. Didim Cam balkon fiyatları da belirttiğimiz kıstaslar neticesine göre değişiklik gösterir. Balkon cam fiyatları olarak renklerde en uygun çeşidi şeffaf renktir. Diğer renklerin fiyatları şeffaf renge göre maliyetlidir.

Didim cam balkon firmaları içinde İncir Dekor uzun yıllardan beri hizmet vermektedir.  Ucuza cam balkon sistemleri yaptırmak her zaman doğru sonuç vermez. Özellikle kullanılacak malzeme ve işçilik kalitesi tercih etmeniz için en önemli kıstas olmalıdır. İleride yaşanılabilecek olumsuzlukları bertaraf etmek için kaliteli hizmet ve garanti veren firma tercihinde bulunmalısınız.

Didim  katlanır cam balkon fiyatları ve sürgülü cam balkon fiyatları bilgisine ulaşmak için 0256 219 18 19 numaralı hattımızdan İncir Dekor ile iletişime geçebilirsiniz.

Didim Cam Balkon

CAM BALKON RENKLERİ

Balkon cam sistemlerinde camlar için 5 renk çeşidi vardır. Bunlar bronz, füme, mavi, yeşil ve şeffaf renklerdir. Cam renk seçimi bütünüyle size ve zevkinize aittir. Koyu renkler dışarıdan içeriyi fazla göstermez bundan dolayı balkondayken sizleri başkalarının seyretmesini istemiyorsanız koyu renkler tercih edebilirsiniz.

Füme renk genelde çok güneş alan evlerde tercih edilir. Çünkü koyu renkler güneşi kırar ve bundan dolayı istenmeyen güneş ışınları sizi etkilemez. Eğer evinizin güneş almasını istiyorsanız koyu renklerden uzak durmalısınız. Böylece bütün bunları göz önünde bulundurarak renk konusunda en doğru seçimi yapmış olursunuz.

Didim Cam Balkon
5 Comments
 • İbrahim Üstün
  Posted at 10:38h, 25 Mayıs Cevapla

  Cam balkonumuzu şeffaf renkte yaptırdık. Koyu olan renkler çok basık geldiği için şeffaf cam modelini tercih ettik. Balkonumuz çok güneş almadığı için biz şeffaf modeli tercih ettik. Eğer güneş alan balkonunuz varsa şeffaf modelden kaçmanız gerekiyor.

  • Admin Admin
   Posted at 09:53h, 24 Haziran Cevapla

   Merhaba İbrahim Bey, memnun olmanıza sevindik. Cam balkon işlerinizde bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 • Mehmet Özgür
  Posted at 09:37h, 24 Haziran Cevapla

  Balkonumuz çok fazla rüzgar aldığı için cam balkon yaptırmak istedik. Firmayla iletişime geçtik 1 hafta içinde cam balkonumuzu taktılar. Rüzgardan kurtulduğumuz için çok mutluyuz. Artık rahat rahat balkonda oturabiliyoruz.

  • Admin Admin
   Posted at 17:22h, 04 Temmuz Cevapla

   Merhaba Mehmet Bey, memnun olmanıza sevindik. Cam balkon işlerinizde bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 • Halil Yılmaz
  Posted at 09:48h, 16 Temmuz Cevapla

  Didimdeki evimize cam balkon yaptırmak istiyoruz. Siz Didim merkezde misiniz?

Post A Comment