Montessori Dolap

montessori dolap

Montessori Dolap Nasıl Olmalıdır?

 

Montessori pedagojisine uygun olarak düzenlemeyi planladığınız çocuk odasında gerekli olan mobilyalardan biri de dolaplardır. Dolapların önemi, odanın düzenine olan katkısı ve çocuğunuzun aktivite ve oyun materyallerine çabuk erişmesine olanak sağlamasıdır. Dolabın varlığı bilen çocuğunuz ihtiyacı olan şeyi nereden alacağını bilerek hareket edecek ve isteğine bir an evvel kavuşacaktır.

 

Peki Nasıl Bir Montessori Dolap Satın Almalısınız?

Dolaplar muhakkak olarak ahşap malzemeden olmalıdır. Metal tercih edilmemelidir. Dolabın yüksekliği çocuğunuzun yaşına uygun olarak tasarlanmalıdır. Odanızın ölçülerine göre uygun boyutta tasarlanmalı ve diğer ihtiyaçlarınız için yeterli alan bırakılmalıdır. Çok fazla büyük ya da küçük dolap tercihiniz ileride sizin için sorunlara yol açacaktır. Bu sebepten ötürü hazır dolap yerine göre özel imalat dolap yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

İncir Dekor, sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda odanızın boyutlarına uygun olarak Montessori Dolap üretim ve montajını yapmaktadır. Kaliteli ve güvenilir dolap satın almak için bizimle iletişime geçiniz.