Mükemmel Mutfak Dolabı Bütçesi Yapmak

Mutfak Dolabı Modelleri

Mükemmel Mutfak Dolabı Bütçesi Yapmak

Mükemmel Mutfak Dolabı Modelini En Ekonomik Şekilde Nasıl Elde Edersiniz?

 

En çok istediğimiz şey mükemmel bir dekorasyona sahip mutfağımızın olmasıdır. Her ev sahibinin ortak hayalini gerçekleştirmesi çok da uzak değildir. Mükemmel bir mutfağa sahip olmak için birçok yerden fikir alabilir, birçok mutfak firması ile görüşebilir ve hatta iç mimardan profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere mükemmel bir mutfak sahibi olmanın en ekonomik yollarını sunacağız.

Şimdi sırayla bu maddeleri sizlere açıklayalım.

1- Mutfak Onarım Bütçesi Belirlenmesi

Her şeyde olduğu gibi birinci sırada mutfak tadilatı için harcamayı düşündüğünüz bütçeyi belirlemelisiniz. Eğer bir bütçe belirlemez iseniz bunun sizlere kötü etkisi olur. Bütçe sayesinde çok lüks tasarım ve ürünlerden uzak kalarak mükemmel bir mutfağa sahip olabileceksiniz. Eğer bütçeniz dışında ek bütçe ihtiyacınız varsa ülkemizdeki çeşitli bankaların tadilat ve ev yenileme kredileri bulunmaktadır. Bu kredileri veren bankaları ve web sayfa bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

a- İş Bankası (https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/ihtiyac-kredileri/tuketici-destek-kredisi/Sayfalar/tuketici-destek-kredisi.aspx)

b- Akbank (https://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/Ev-Gelistirme-Kredisi.aspx)

c- Yapı Kredi (http://www.yapikredimortgage.com/kredini_sec/ipotekli_bireysel_finansman_kredisi.aspx)

d- TEB (https://www.teb.com.tr/sizin-icin/bireysel-finansman-kredisi/) ,

e- Şekerbank (https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/bireysel-krediler/ihtiyackredileri)

2- Belirlediğiniz Harcama Bütçesine Göre Yapılacak Değişikliklerin Listesinin Hazırlanması

Bütçenizi belirledikten sonra sıra mutfakta nelerin değişmesini istediğinize geliyor. Bunun için bir kâğıt ve kalem alarak bir liste oluşturmalısınız. Ortalama mutfak tadilatında değişmesi gereken tüm konuları aşağıda sizler için paylaştık.

Ekonomik bir tadilat yapmak istiyorsanız mutfağın genel yerleşim planı değişikliğinden vazgeçmelisiniz. Yeni mutfak dolabı elde etmek istiyorsanız mutfak dolap kapaklarını değiştirebilirsiniz. Günümüzün en popüler mutfak dolap kapağı olan akrilik kapak ya da lake kapaklarla değiştirdiğiniz mutfağınız mükemmel ve yepyeni bir görünüme kavuşacaktır. Bu sayede yeni mutfak dolabı yaptırma maliyetinden ortalama % 40 ile % 50 tasarruf yapmış olacaksınız. Akrilik kapak mutfak dolaplarına ve lake kapak mutfak dolapları modellerine mutfak dolabı modelleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yeni dolap yapımından vazgeçerek genel bütçenizde ortalama % 50 tasarruf sağladınız. Pe ki başka ne tür tasarruflar sağlayabilirsiniz?

Genel mutfak değişikliğinden vazgeçerseniz sizin için büyük bir harcama kalemi olan su tesisatı değişikliği ve harcamasından da tasarruf etmiş olacaksınız. Boruları yenilemeyeceğiniz için ortalama 1000 TL lik harcamadan da kurtulmuş olacaksınız. Burada yapmanız gereken sadece mutfak lavabosu için bataryayı şık ve modern bir batarya seçerek değişikliği tamamlamış olursunuz.

mutfak su tesisatı
 • Mutfak tezgahı seçiminde granit ve quartz tezgah yerine laminat kaplı tezgah tercih edebilirsiniz. Laminat tezgah ile diğer tezgah türleri arasındaki fiyat farkı % 750 kadardır. Örneğin 360 cm uzunluğundaki laminat tezgahın fiyatı 380 TL dir. Aynı uzunluktaki granit veya quartz tezgahın fiyatı 2880 TL dir. Aradaki fark gerçekten çok ciddi bir farktır. Ve bu sayede ciddi bir tasarruf sağlarsınız. Laminat tezgahlar günümüzde yüksek teknolojik malzemelerden üretilmektedir. Su ve ısıya karşı oldukça dayanıklıdırlar. Ekonomik mutfak tadilatı için laminat tezgah tercih etmelisiniz.
 • Tezgah arası kaplamasında genelde seramik tercih edilmektedir. Seramik fiyatları birçok firmaya göre değişiklik göstermektedir. Burada en ekonomik tezgah arası seramiklere ulaşabileceğiniz çeşitli yerleri sizlerle paylaşacağız. Özellikle seramik üreticilerinin fabrika satış mağazaları ve seri sonu satış noktalarını ziyaret etmenizi öneririz. Buralarda eviniz için düşündüğünüz ya da çok daha güzel modellere inanılmaz derecede düşük fiyatlara ulaşabilirsiniz.
 • Mutfak zemininde seramik yerine laminat parke tercih edebilirsiniz. Laminat parke ile seramik arasında da ciddi fiyat farkı bulunmaktadır. Laminat parkeyi yine seri sonu satış mağazalarından tedarik edersiniz. Laminat parkeyi kendiniz döşeyerek montaj maliyetinden kurtulur bu sayede yeni bir tasarruf kalemine kavuşabilirsiniz. Laminat parkeyi nasıl döşerim diye merak ediyorsanız bu konuda Youtube ‘ta bir çok faydalı video bulunmaktadır. Bunların içinde https://youtu.be/5tc0IL5piUQ sayfasını ziyaret ederek bu sorunuza karşılık bulabilirsiniz.
 • Bir diğer tasarruf edebileceğiniz yer mutfak duvar ve tavanlarının boyanması olacaktır. En ucuz boya temini için Google’ ı kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz renkteki boyaları uygun fiyatlı temin ederek kendiniz boyayabilirsiniz. Eviniz için yapacağınız bu değişikliklerde kendinizin de yer almasından hem mutlu da olacaksınız.
 • Aydınlatmada tasarrufu nasıl sağlarımın cevabı nedir? Aydınlatma konusunda yapmanız gereken mümkün mertebe güneş ışığından faydalanmayı sağlamak olmalıdır. Bunun içinde mutfağınızda kullanacağınız renkleri açık renklerden tercih etmeniz gerekir. Bunun dışında satın almayı düşündüğünüz aydınlatma armatürleri için Ali Express  sitesini tercih etmelisiniz. Hem şık hem de çok ucuza aydınlatma armatürü seçimini tamamladıktan sonra birkaç ufak dekorasyon objesi ile mükemmel bir mutfağa çok da ekonomik bir şekilde sahip olabilirsiniz. Aksesuarları çeşitli Youtube kanallarını ziyaret ederek öğrenip yapabileceğiniz gibi zamanı olmayanlar için Ali Express en ekonomik çözüm olacaktır.
2 Comments
 • Gaye Demirci
  Posted at 01:06h, 07 Ağustos Cevapla

  Mutfak dolabı yaptırmadan önce bu yazı okumuştum. Benim için çok yararlı oldu. Bahsettiğiniz detaylar sayesinde planladığımız bedelin altında mutfağı yeniledik. Teşekkürler.

  • Incir Dekor
   Posted at 01:33h, 15 Ağustos Cevapla

   Merhaba Gaye Hanım,
   Sizlere faydalı olabildiğimiz için biz de mutlu olduk. Mutfak dolabınızı hayırlı kullanmanızı dileriz.
   Saygılarımızla.

Post A Comment