Mürdüm Mutfak Dolabı Modelleri

Mor Mürdüm Mutfak Dolabı Modelleri

Mürdüm Mutfak Dolabı Modelleri

MÜRDÜM Renk İle 80 Mutfak Örneği

 

Mürdüm rengi, yaratıcılığın, gücün ve maneviyatın simgelerindendir. Bu yılda mürdüm rengi mutfak dolapları en çok tercih edilen renkler arasındadır.

Mutfak dekorasyonunda mürdüm rengi dikkatli kullanılması gereken renkler arasında yer alır. Fazla ve abartılı kullanılması durumunda tahmin ettiğiniz etki dışına çıkar. Sonuçta istediğiniz dekorasyonu gerçekleştiremezsiniz. Bu sebepten bu yazımızda yer verdiğimiz hususlar mükemmel bir mürdüm renk ile dekore edilmiş mutfak elde etmenizi sağlayacaktır.

Mürdüm renk ile dekorasyonun avantaj ve dezavantajlarından bahsetmek isterim.

 • Eğer küçük bir mutfak alanına sahipseniz mutfak dolaplarının tamamında mürdüm renk kullanmamalısınız. Muhakkak başka bir renk ile ya da daha yumuşak bir mürdüm renk ile kombin etmelisiniz. Mürdüm renk güçlü bir renktir. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Beyaz, gri, sarı, kırmızı, turuncu rengin açık tonları ile kombin edildiğinde mükemmel tasarımlar ortaya çıkacaktır.
 • Üst dolaplarda beyaz renk tercihinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde hazırlanmış mürdüm renk mutfak dolabı modellerine yazımızın altında ulaşabilirsiniz.
 • Gri renk mürdüm renk ile uyumlu bir renktir. Alt dolaplarda metalik gri ve üst dolapta mürdüm renk bir diğer alternatif oluşturacaktır.
 • Mutfak zemininde kullanacağınız seramik ya da parke de çok önemlidir. Alt dolaplarda mürdüm renk tercih edecekseniz zemin kaplamasının daha açık tonda olması yararlı olur.
 • Üst dolap ile alt dolap arasında planladığınız tezgâh arası seramiklerde renkler arasında geçişi hissettirmelidir. Alt ve üst dolap renk ile aynı kullanılan seramik sizi boğacaktır. Bu sebepten geçiş rengi ya da aşağıda size sunacağımız Mürdüm Renk İle Uyumlu Renkler paletinden bir renk seçebilirsiniz. Mürdüm rengi anlamanın bir başka yolu da filmlerdir. Mor Yıllar filminden başlayabilirsiniz.
 • Mürdüm renk ile mutfağınızda vurgu yapabilirsiniz. Kiler dolabında, üst dolapta ya da alt dolapta yapacağınız vurgu ile mutfağa gelen ziyaretçilerinize benzersiz bir dekorasyon örneği sergileyebilirsiniz.
 • Pastel ya da parlak mürdüm renk ile mutfağınıza bir ruh katabilirsiniz. Bunlarla beraber beyaz ve gri renk ile de kombin yaparak mutfağın odak noktasını bir anda dolaplarına çeker.
 • Metalik gri renkteki ankastre ürünleri, mutfak lavabosu da mürdüm renk ile dekorasyonun ayrılmaz bir parçası olacaktır.
 • Mürdüm mutfak dolaplarında kullanmayı planladığınız Mutfak Tezgâhlarında yukarıda belirttiğimiz hususlar doğrultusunda karar vermelisiniz. Genelde tezgahlarda açık renk tercihi yapılmakta, bu da mutfağa ferahlatıcı bir etki katmaktadır. Siz gene de benim tarzım olsun istiyorsanız siyah ve koyu renk mutfak tezgahı da tercih edebilirsiniz. Burada size Star Galaxy Granit Tezgahı ya da Çimstone marka tezgahlardan bir çok örnek sunabiliriz.
 • Mürdüm renk mutfak dolapları ile uyumlu mutfak köşe takımları da mutfak dekorasyonunuz için vazgeçilmez bir seçenek olacaktır.
mutfak dolabı modelleri

Mürdüm Mutfak Dolabı İle Hangi Renkler Uyumludur?

 

Mürdüm rengi mutfak dolaplarında kullanmak üzere uyumlu renk paletlerini sunuyoruz. Bu renk paletleri ile mürdüm ve mor ile uyum sağlayacak renkte zemin kaplaması ve seramik rengine karar verebilirsiniz.

Verdiğimiz bilgiler ışığında mutfak dekorasyonu için renge karar verebilir ve inanılmaz bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Mutfağınızın rengine karar verdikten sonra hangi tarzda olması gerektiğine karar verin. Modern, Klasik, Endüstriyel, Elektrik, Country, Minimalist, Retro, İskandinav, Akdeniz Esintisi ya da Amerikan tarzlarından birini seçerek seçiminizi tamamlayınız.

İlginizi Çekebilir: Mutfak Dolabı Modelleri

Unutmayın;

İncir Dekor, mutfak tasarımı hizmetini ücretsiz sunmaktadır. Bu hizmetimizden yararlanarak uygun fiyatlı, garantili hizmet için yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçerek satın almak.

2 Comments
 • Hayriye Güzel
  Posted at 01:16h, 07 Ağustos Cevapla

  Çok güzel mürdüm mutfak dolabı modelleri hazırlamışsınız. Başarılar

  • Incir Dekor
   Posted at 01:27h, 15 Ağustos Cevapla

   Merhaba Hayriye Hanım,
   Yorumunuz için teşekkürler.
   Saygılarımızla.

Post A Comment