Mutfak Dolabı Modeli Seçimi

Doğru Mutfak Dolabı Modeli Seçmek İçin 3 Adım

Mutfak Dolabı Modeli Seçimi

Doğru Mutfak Dolabı Modeli Seçmek İçin 3 Adım

 

Evinizin belki de en önemli odası olan mutfakta yapmayı planladığınız değişikliğe nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazı tam size göre. Mutfak dolap modelleri seçiminde tam olarak bir kılavuz olan bu yazımızı okuyarak mutfak dolaplarının değişiminde sorun yaşamazsınız.

Huzurlu ve mutlu bir mutfağa kavuşmak için bu yazımızda belirttiğimiz hususları dikkate alarak gönül rahatlığıyla mutfak dekorasyonuna başlayın.

bizi sosyal medyadan takip edin
facebook
youtube logo
instagram logo
twitter logo
pinterest logo
linkedin-logo

1- Bütçenizi Planlayın

 

Mutfak dekorasyonu için bütçenizi planlamadan önce mutfakta nelerin değişmesini istediğinizin kararını verin. Bu karar sonrasında kendinize bir Mutfak Dekorasyon Listesi hazırlayın. Bu listeye bağlı kalarak bütçenizi oluşturun.

Mutfak dolaplarının maliyeti toplam mutfak dekorasyon tutarının ortalama % 45 ini teşkil eder. Mutfak dolaplarında hazır mutfak dolabı ya da evinize ve istekleriniz doğrultusunda özel mutfak dolabı tercih edebilirsiniz. Hazır mutfak dolapları hakkında kısaca bilgi vermek isteriz.

Hazır mutfak dolapları, özellikle Bauhaus, Koçtaş gibi yapı marketleri ile İkea gibi büyük mobilya satıcılarında bulunmaktadır. Burada satılan hazır mutfak dolapları belli standart ölçülerde ve belli modellerde hazır olarak bulunmaktadır. Eviniz için özel ölçü ve renkte üretilmemektedir. Kullandıkları ham maddeler, özel dolap yapan firmalara göre daha farklıdır.

Hazır mutfak satan firmaların çoğunluğunda evinize özgü detay çözümler yer almaz. Çoğu noktada yetersiz kalır. Mutfağınızın istediğiniz ölçüde ve tasarımda olması için özel mutfak dolabı yaptırmalısınız.

Hazır mutfak dolabı satın aldığınız taktirde montaj ve nakliyesi için ayrıca ücret ödemeniz gerekecektir. Oysa ki özel mutfak dolabı yaptırırsanız montaj ve nakliye bedeli bu bedelin içinde yer almaktadır.

Hazır mutfak dolabı satan firmaların bir diğer dezavantajı herhangi bir arıza ya da değişi gereken parça gereksiniminde çözüm üretilememesidir. Bu sebepten ötürü yerel mutfak dolabı imalatçı firmaları ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Yerel imalatçı firmaya karar vermeden önce, firmanın Garanti ve İade Şartlarını incelemeli, sözleşmenizde buna uygun maddelerin yer alıp almadığını kontrol etmelisiniz.

Hazır mutfak fiyatları ortalama 1250 TL den başlayarak ölçüsüne göre yukarı doğru artmaktadır. Burada kullanılan maddeler genellikle suntalamdır. Tezgahları da sunta üzeri laminant kaplamadır.

Özel mutfak dolaplarında ise aksi belirtilmediği sürece mdflam kullanılmakta, kapaklarda da en çok Akrilik Kapak tercih edilmektedir. Özel mutfak dolap maliyetleri ise ortalama 2500 TL den başlayarak ölçüsüne göre yukarı çıkar.

Uzun yıllar sorunsuz bir mutfak dolabına sahip olmak istiyorsanız yerel mutfak dolabı imalatçıları ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Günümüzde yerel mutfak dolabı üreticileri de müşterilerine finansal kolaylıklar sağlamaktadır. Kredi kartına taksit birçok yerel üretici firmanın müşterilerine sunduğu hizmetin başında gelmektedir. Bunun yanında Garantili ve kaliteli ürünlerden yapılan mutfak sahibi olarak uzun yıllar boyunca mutlu ve huzurlu bir aile yaşamına sahip olursunuz.

mutfak tadilat bütçesi
mutfak tadilat bütçesi
mutfak dolabı modelleri

2- Mutfak Tarzınıza Karar Verin

 

Bütçenizin belirledikten sonra, mutfakta nasıl bir tarzın hakim olmasına karar vermelisiniz. Bu sizin için ikinci aşamayı oluşturur.

Günümüzde modern mutfaklar müşterilerin en çok tercih ettiği tarzdır. Modern mutfaklar ile akılcı mutfak dekorasyonları elde edilebilir. Özel dolap çözümleri ve trend kapak model ve renkleri ile modern mutfak dolapları sizin için ideal olabilir.

Küçük apartman dairesinde yaşıyor ve mutfağınızda küçük ise tarzınız da buna göre olmalıdır. Küçük mutfak dolaplarında en çok istenilen akılcı çözümler üretmesidir. Bir çok müşterimiz sahip oldukları eşyalar için mutfak dolaplarının akılcı çözümler üretmesini ve bu eşyalar için yeterli alanın olmasını isterler. Bunun için köşe dolap çözümleri, dışarı açılabilen kiler sistemleri, sos ve baharatlar için raylı çözümler bu isteklerin yerine getirilebilmesine olanak tanır.

Mutfak köşe dolapları için bir çok sitem mevcuttur. Bunlar köşe dolaplarının bir sorun olmaktan çıkmasını sağlarlar.

Eğer eviniz kırsal bir alanda bulunuyor ya da bahçeli bir eve sahip iseniz country tipi mutfaklar sizin için ideal olacaktır. Günün büyük bir zaman dilimini mutfakta geçirmeniz dolayısıyla sadece yemek yapmaya ve yemeğe değil, sizin ve aile fertlerinizin burada zaman geçirmelerine olanak tanımalıdır. Country tipi mutfaklarda beyaz veya krem renk tercih edilmektedir. Ancak bazı müşterilerimiz turkuaz renkte tercih edebilmektedir.

Loft bir dairede yaşıyorsanız mutfakta minimal bir esinti hissetmek isteyebilirsiniz. Loft daireler için minimal tarzda tasarlanan mutfaklar dairenizin diğer kısmıyla mükemmel bir tasarım bütünlüğü yakalar. Minimal tasarıma sahip mutfaklar günümüzde oldukça talep gören ve son derece güzel görünümdeki mutfaktır. Özellikle antrasit gri renkte tasarlanan mutfağınız sizin için vazgeçilmez bir yaşam alanına dönüşecektir.

Müstakil bir ev sahibiyseniz sizin için en iyi çözüm işlevselliği ve sunduğu çözümler ile Amerikan mutfaklar olabilir. Ada tipi ilave tezgahı sayesinde yemek yapmak için ilave tezgaha sahip olursunuz. Ya da yemek yapmanın dışında buraya yerleştireceğiniz sandalye veya tabureler ile yemek masasına dönüştürebilirsiniz.

mutfak tarzı
mutfak tarzı
mutfak tarzı
mutfak tarzı

3- Mutfak Dolabı Özelliklerini Belirleyin

 

Bütçe ve tarzınıza karar verdikten sonra sıra mutfak dolabının özelliklerini belirlemeye geldi. Mutfak dolapları gövde ve kapak olarak iki kısıma ayrılırlar. Bu iki kısım için size önerilerimizi sunacağız.

Mutfak Dolabı Gövdesi

Ülkemizde mutfak gövdelerinde suntalam, mdflam, masif ahşap tercih edilmektedir. Her birinin birbirine göre farklı özellikleri mevcuttur. Bunları kısaca açıklayalım.

mutfak dolabı iskeleti
mutfak dolabı iskeleti
Suntalam:

Suntalam, suntanın her iki yüzeyinin melamin kağıtlarının yüksek basınç altında lemine edilmesi ile meydana gelir. Her iki yüzey istenilen renk ve desende kaplanarak görsel bir mobilya ham maddesi oluşturulur. Genellikle 18 mm kalınlığında suntalam kullanılır.

Suntalam vida tutma, dayanım ve ekonomik bir ürün olmasından ötürü mobilya sanayisinde en çok tercih edilen malzemedir. Koçtaş, Tekzen gibi yapı marketler ile İkea gibi hazır ürün satan yerlerdeki mobilyaların çoğunluğu suntalamdan yapılmıştır. Bu tip hazır mobilya satan mağazalarda ekonomik ürün satmak için 16 mm suntalamdan dolaplarda satılmaktadır. Satın alırken kalınlığında dikkat etmenizi öneririz.

Suntalamın su ve neme dayanımı yoktur. Su ile temas edecek yapı elemanlarında tercih edilmemesi gerekir. Ancak günümüzde yeşil sunta diye tabir edilen ürün ile suya karşı dayanım kazandırılmış çeşitleri de vardır. Özellikle yeşil suntadan yapılan mutfak tezgahları toplu konutlarda ekonomik mutfak tezgahı olması sebebiyle inşaat firmaları tarafından tercih edilmektedir. Yeşil suntalar laminat ile lamine edilerek ekonomik mutfak tezgahı elde edilir.

Suntalamın tercih edilmesinin en önemli nedeni ekonomik oluşudur. En ucuz mutfak dolabı suntalam gövdeden yapılarak elde edilir.

suntalam
suntalam
Mdflam:

Mdflam, mdf nin iki tarafına melamin kağıtlarının preslenmesi ile elde edilir. Mdf İngilizce’de orta yoğunlukta levha anlamına gelmektedir. Ahşap tozu içine dayanımının artması için farklı ağaçlardan parçalar ilave edilir. Bu sayede dayanımı ve su ve neme karşı dayanımı arttırılmış olur.

Mdflam, ülkemizde özel dolap yapımında en çok tercih edilen ham maddedir. Yüzeyinin düzgün ve pürüzsüz olması, darbe dayanımı ve suya dayanıklılığı sebebiyle evine ya da iş yerine özel dolap yaptırmak isteyen kişilerce tercih edilmektedir.

Mdf yüzeyler ile çok iyi lake boya yapılır. Lake boyalı mutfak ve banyo dolabı yapımında ham mdf yüzeyler tercih edilmektedir.

Mutfak dolabı yapımında genellikle 18 mm kalınlığında mdflam tercih edilir. 18 mm dışında 8,10,12 mm kalınlığında mdflerde bulunmaktadır. Mdflam yüzeylerinde ahşap desenler olduğu gibi düz renklerde mevcuttur.

Özel mutfak dolabı yaptırmak istiyorsanız mdflam tercih etmenizi öneririz.

mdflam
mdflam
Masif Ahşap:

Mutfak dolaplarında masif ahşap kullanımı çok uzun yıllardan beri tercih edilir. Doğal ahşabı sevenler, ahşabın dokusunu mutfağında görmek isteyenlerin için vazgeçilmezdir. Hazır ürün olan suntalam ve mdflam malzemelerine göre daha pahallı olan masif ahşap, üzerine uygulanacak çeşitli renklendirme ve vernikleme ile mükemmel görünüm kazanırlar.

Masif ahşaplar mutfak dolap gövde ve kapaklarında ve hatta ahşap mutfak tezgahlarında kullanılmaktadır.

Ahşap mutfak tezgahları günümüzde oldukça moda bir tezgah türüdür. Sert ağaçtan çeşitleri bulunan ahşap tezgahların kullanımı oldukça kolaydır.

masif ahşap iskelet
masif ahşap iskelet

Mutfak Dolabı Kapakları

Mutfak dolapları için günümüzde farklı kapak çeşitleri mevcuttur. Bunları sizler için sırayla açıklayacağız.

Akrilik Kapaklar

Mdf yüzeylere akrilik maddesinin preslenmesiyle elde edilir. Çizilmeye karşı dayanıklıdır. Yüzeyi oldukça pürüzsüz ve kalitelidir. Günümüz modern mutfaklarında en çok tercih edilen kapak türüdür. Akrilik kapak etrafları pvc bant ile bantlanarak eşsiz görünüm kazanırlar. Akrilik kapaklar ile tasarlanmış mutfak örneklerini sizlerin beğenisine sunuyoruz.

akrilik kapak
akrilik kapak
High Gloss Kapaklar

High Gloss Akrilik kapaklara göre parlaklığı daha fazla olan kapak türüdür. Yüzeyinde gene akrilik malzemesi mevcuttur. Aralarındaki fark parlaklık derecesinin fazla olmasıdır. Ülkemizde son yıllarda oldukça revaçta olan high gloss kapaklar ile mükemmel parlaklıkta mutfaklar yapılmaktadır. High gloss kapaklar ile yapılmış mutfak dekorasyonlarını inceleyebilirsiniz.

High Gloss Kapaklar
High Gloss Kapaklar
Membran Kapaklar (Balon Kapaklar)

Membran kapaklar, mdf yüzeylerin çeşitli modellerde cnc makinelerde işlenmesi sonucunda yüzeyin pvc kaplanması ile elde edilir. Çok çeşitli desen ve renkte yapılabilmektedir. Balon kapak olarak da adlandırılan bu kapaklar daha az tercih edilmektedir. Membran kapaklar ile farklı motifleri mutfak kapaklarında görebilmekteyiz.

membran kapak
membran kapak
Suntalam Kapaklar

Suntalam kapaklar, en ucuz mutfak dolabı elde etmek için tercih edilir. Suntalamın kapak boyutuna göre ebatlanması ve kenarlarının pvc bant ile kaplanması ile elde edilir. Mutfak gövdesinde olduğu gibi kapak da suntalam yapılabilmektedir. Özellikle hazır mutfak dolabı yapan ve satan firmalar ve satan yapı marketler suntalam kapak kullanmaktadır.

suntalam kapak
suntalam kapak
Mdf lam Kapaklar

Mdflam kapaklar mdflam plakaların ebatlanması ve kenarlarının pvc bant ile kaplanması sonucu el edilirler. Mutfak gövdesinin mdflam tercih edilmesi durumunda kapaklar da mdflam tercih edilebilir. Mdflam kapaklar diğer kapak türlerine göre fiyatı daha ekonomiktir. Zengin renk ve ahşap görünümlü desen alternatifi mevcuttur.

mdflam kapak
mdflam kapak
Lake Kapaklar

Lake kapaklar, ham mdfnin lake boya ile boyanması ile yapılır. Lake boya kapaklar son derece şık ve inanılmaz bir renk alternatifine sahiptir. Ral kartelasından seçeceğiniz binlerce renk ve tondan lake kapaklar yapılabilir. Lake kapaklar diğer kapak türlerine göre daha pahallı bir üründür. Tamamen el emeği ile elde edilmesinden ötürü maliyeti yüksek çıkar. Kullanılan boyalar selülozik esaslı ahşap boyalardır. Su ve tiner bazlı boya alternatifleri bulunmaktadır.

lake kapaklar
lake kapaklar
Masif Ahşap Kapaklar

Masif kapaklar, doğal ahşap sevenler için vazgeçilmezdir. Ceviz, meşe, çam ağacının desen ve dokusuna sahip masif kapakları mutfak dekorasyonunun belirleyici bir parçası görerek tasarım yapabilirsiniz. Uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde hizmet verecek olan dolaplar için masif ahşap kapaklar muhteşem bir seçim olacaktır.

Yüzeylerinin uzun süre dayanımlı olması için ahşap üzerine şeffaf vernik uygulaması yapılır. Ağacın görünümünden hiçbir şey kaybetmeden, vernik ile dayanım kazandırılır.

masif ahşap kapak
masif ahşap kapak

Profesyonelden Tasarım Önerileri

 

Lavabo Seçimi

Klasik krom lavabodan sıkılanlar için günümüzde kullanımı gittikçe artan granit mutfak lavabosu tercih edebilirsiniz. Farklı renklerde tasarlanıp üretilen granit mutfak lavaboları ile sıradanlıktan kurtulabilirsiniz. Seçiminiz ile fark yaratırsınız.

siyah granit lavabo
siyah granit lavabo

Lavabo Bataryası

Mutfak lavabo bataryasında fotoselli batarya tercih edebilirsiniz. Belki bu size ilk başta 750 TL ile 1500 TL arasında bir maliyete sebep olabilir. Ancak gereksiz su kullanımı engelleyerek su faturanızın düşmesini sağlayabilirsiniz.

fotoselli lavabo bataryası

Aydınlatma

Mutfak aydınlatmalarında günümüzde bir çok çözüm mevcuttur. Dolap içi led aydınlatmalar, çekmece içi led aydınlatmalar, üst dolap altı led aydınlatmalar hem az enerji sarf ediyorlar hem de mutfak dekorasyonuna müthiş bir katkı sağlıyorlar. Ayrıca telefon ve diğer elektronik cihazlarınızın şarj edilmesi için usb portlar tercih edilebilir. Bu sayede mutfak tezgah üstünde olası kazaları önlemiş olabilirsiniz. Doğru yerleştirilmiş usb portlar sizin için vazgeçilmez olacaktır.

aydınlatma
aydınlatma
aydınlatma
aydınlatma

Tavan Aydınlatması

Mutfakların en önemli unsurlarından biri aydınlatmadır. Yeterli aydınlatmanın olmadığı mutfaklarda zaman geçirmeyi istemezsiniz. Bu sebepten mutfak tadilatı sırasında mutfağınızın yerleşim planına göre aydınlatma armatürlerinin yerlerini de belirlemelisiniz.

Günümüzde spot aydınlatmaların yanında sarkık aydınlatma armatürleri de çok sık kullanılmaktadır.

Mutfak tasarımcınızdan aydınlatma konusunda muhakkak tavsiye almalısınız. Dolapların ve mutfak masasının yerleşimine göre aydınlatma armatürlerinin yerlerini belirlemelisiniz.

tavan aydınlatması
tavan aydınlatması

Tezgah Arası Kaplaması

Tezgah arasında kullanabileceğiniz yeni trendlere seramikler çok kullanılmaktadır. Eşsiz tasarıma sahip seramikler ile tezgah arası tasarımları mutfağınıza değer katacaktır.

Günümüzün bir diğer trendi ise tezgah arası cam uygulamalarıdır. Alt dolap ile üst dolap arasına uygulanan camlarda istediğiniz görseli duvarınızda göre bilmektesiniz. Resim ve desen dışında renk alternatifleriyle de tezgah arası cam uygulaması günümüzde sıklıkla uygulanmaktadır.

Tezgah aralarında çeşitli cam mozaik desenleri ile uygulamada yapılabilmektedir. Küçük mozaiklerin birleşmesiyle inanılmaz desenler ve renk harmonisi oluşturulmakta bu da sizlere ilham veren mutfakta yaşam sürmenizi sağlamaktadır.

tezgah arası kaplaması 1
tezgah arası kaplaması
tezgah arası kaplaması
tezgah arası kaplaması
tezgah arası kaplaması
tezgah arası kaplaması

Zemin Kaplamaları

Mutfak zemininde farklı kaplama ürünleri tercih edebilirsiniz. Seramik, parke ve halı ya da kilimler mutfak zeminleri için inanılmaz dekorasyon öğelerini oluşturur. Seramik seçiminde mümkünse kaymaz özellikte seramik seçmenizi tavsiye ederiz.

Parke seçiminde ise suya dayanımı olan ve yüksek dayanımlı laminat parkeyi tercih etmelisiniz.

Halı ve kilimler ise zemindeki seramik veya parkenin darbelere dayanmasını sağlayacağı gibi, uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kalmalarını da sağlayacaktır.

mutfak zemin laminat parke kaplama
mutfak zemin seramik kaplama
mutfak zemin seramik kaplama
mutfak zemin laminat parke kaplama
mutfak zemin seramik kaplama
mutfak zemin seramik kaplama

Mutfak Duvar Boyası

Mutfak dekorasyonunda dolaplardan sonra gelen belirleyici öğe duvar boyası renkleridir. Duvar boyası rengini bağımsız düşünmemelisiniz. Duvarlar mutfak dolapları ile uyumlu olmalıdır. Seçtiğiniz mutfak tarzına göre duvarlarda açık ya da koyu tonlar tercih edebilirsiniz.

Sıradan duvar boyalarından sıkıldım, bambaşka bir duvar boyası ile mutfak dekore etmek istiyorum diyorsanız durmayın ve uygulayın. Unutmayın, sıradan tasarımlar yanında değişik tarz mutfak boyaları da çok güzel dekorasyon örnekleri oluşturabilmektedir.

mutfak duvar boyası
mutfak duvar boyası
mutfak duvar boyası
mutfak duvar boyası
mutfak duvar boyası
mutfak duvar boyası

Mutfak Tezgahı

Mutfak yenilemenin dolaplardan sonraki en önemli ikinci konusu tezgah seçimidir. Mutfak tezgah seçiminde farklı malzemeleri seçebilirsiniz. Granit, mermer, mermerit ve ahşap tezgah seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Son dönemde ahşap tezgahlar öne çıkmaktadır. Sert ağaçtan yapılan ahşap tezgahlar mutfak dekorasyonunun trend ürünüdür.

ahşap mutfak tezgahı
granit mutfak tezgahı
ahşap mutfak tezgahı
granit mutfak tezgahı

Davlumbaz

Mutfaklarda karşılaşılan en büyük sorun olan yemek kokusunun dışarı atılmasıdır. Yemek yaparken çıkan kokunun evin diğer odalarına yayılmasını engellemek için mutfağınızda davlumbaz kullanmanız şarttır. Bunun için son dönemlerde bir çok farklı renkte imal edilen ankstre davlumbaz mevcuttur. Siyah renkteki davlumbaz mutfağınız için ilham kaynağınız olabilir.

siyah davlumbaz
siyah davlumbaz

Alüminyum Evye Altlığı

Mutfak dolaplarına en büyük zararı su ve nem vermektedir. Özellikle eviye dolapları suya en fazla maruz kalan dolaplardır. Eviye dolaplarının, tesisat kaçaklarından ve depolama amacıyla dolap içine koyduğunuz temizlik ürünleri ve sıvı yağın zararlı etkilerinden korunması için alüminyum eviye altlığı kullanmalısınız.Alüminyum evye altlığını mutfak dolabı tedarikçinize özellikle belirtin ve edinin.

alüminyum evye altlığı
alüminyum evye altlığı

Çekmece İçi Kaşıklık

Evlerimizde, iş yerlerimizde ve hayatımızın her noktasının düzenli olması istiyorsanız mutfağınızın ve mutfak içi dolap ve çekmece içlerinin de düzenli olmasını isteyeceksiniz. Çekmece içi kaşıklıklar çatal, kaşık, bıçak gibi ufak mutfak el aletlerinin çekmecede düzenli olması sağlar. Çok önemli değil diye düşünmeyin. Aradığınızı çabuk bulmak ve çekmece içlerinin düzenli görünmesini istiyorsanız çekmece içi kaşıklığı mutfak tasarımcınıza özellikle belirtin.

çekmece içi kaşıklık
çekmece içi kaşıklık

Derin çekmece

Derin çekmece sistemleri ile tencere ve büyük yer kaplayan mutfak eşyalarınızın depolanmasını sağlayabilirsiniz.

derin çekmece
derin çekmece

Tabaklık

Mutfaklarımızda belki de yer bulunamayan eşyaların başında tabaklar gelir. Yemek tabakları, meyve tabakları, kuru yemiş tabakları, tatlı tabakları gibi sayısız çeşitte ve miktardaki tabaklar için çekmece içi tabaklık sistemi mükemmel bir çözüm üretmektedir.

tabaklık
tabaklık

Şişelik

Mutfağınızda birçok şişe mevcut. Yağ şişesi, sos şişeleri ve diğer şişeler için en güzel çözüm tezgah altı şişelik sepet sistemidir. Tezgah altı şişelik sistemi ile şişelerinizin kırılmasını önlemiş olursunuz. Mutfağınız için mükemmel bir işlevsel çözüme kavuşabilirsiniz.

şişelik
şişelik

Kiler Sistemleri

Mutfak dolaplarında en büyük yardımcınız kiler sistemleridir. Kiler sistemleri ile yemek yapmak için kullandığınız her türlü gıda maddesini stoklayabilirsiniz. Ayrıca göz hizanızda bulunan gıda maddeleri ile ihtiyaçlarınızın neler olduğunu günlük takip edebilirsiniz.

kiler sistemleri
kiler sistemleri

Çöp Kovası

Evdeki çöpün tamamına yakını mutfaktan çıkmaktadır. Bu da mutfakta çöp kovasının nereye koyulacağı sorusunu akla getirir. Dolap içi çöp kovası sistemleri ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Yuvarlak ve köşeli çöp kovası sistemleri mutfağınızda hayat kurtaracaktır.

çöp kovası
çöp kovası

Kiler Köşe Dolap Sistemleri

Köşe dolaplar kullanılması en güç olan dolaplardır. Köşede kalan kısım genelde kullanılamaz. Eğilerek dip köşeye ulaşamadığınızdan  bu kısımları yeterli kullanamayacaksınız. Köşe kiler sistemleri ile sorun olan köşe dolapları inanılmaz bir işlevsellik kazanır. Eğer mutfağınızda köşe dolap mevcut ise bu sistemler tam sizin içindir.

kiler köşe sistem
kiler köşe sistem
2 Comments
 • Yasin Birinci
  Posted at 01:08h, 07 Ağustos Cevapla

  Mutfak dolabı modeli seçimini yaparken bu yazınız çok yararlı oldu. Teşekkürler.

  • Incir Dekor
   Posted at 01:30h, 15 Ağustos Cevapla

   Merhaba Yasin Bey,
   Yorumunuz için teşekkürler.
   Saygılarımızla.

Post A Comment