Sanal Ev Boyama Programları

Sanal Ev Boyama Programları

Sanal Ev Boyama Programları

11 Ücretsiz Sanal Boya Uygulaması

Eviniz ya da iş yeriniz için boya badana yaptırmak istiyorsunuz. Ancak hangi rengin daha iyi olacağını kestiremiyor musunuz? Boyatmadan görmenizi sağlamak için yerli ve yabancı birçok boya üreticisinin sanal boya uygulamaları bulunmaktadır.

Sanal boya uygulamalarında olması gereken özellikler:

 • Ücretsiz olması
 • Kendinize ait evin fotoğraflarının yüklenebiliyor olması
 • Yüklenilen fotoğrafa ait istenilen alanın boyanabilir olması
 • Bilgisayar ya da telefonunuza indirmeden kullanılabilir olması
 • Seçilen boya renginin sipariş verilebilir olması

Bu özelliklere sahip bir uygulama bizce en ideal olanıdır.

 

Bu yazımızda sizlere bu yerli ve yabancı boya firmalarının sanal boya uygulamaları ve web siteleri hakkında bilgi vereceğiz.

incirdekor magaza
mutfak dolabı modelleri
bizi sosyal medyadan takip edin
facebook
youtube logo
instagram logo
twitter logo
pinterest logo
linkedin-logo

Yerli Firmalar

1- Marshall Gör Boya Uygulaması

Marshall Gör Boya Uygulaması, Marshall firmasının hazırladığı bu uygulama mobil cihazların kullanımına uygundur. Masa üstü uygulaması bulunmamaktadır. Bugüne kadar sayısız Google Play Store ve App Store indirilmesi mevcuttur. Kullanıcıları için farklı özellikleri barındıran bu uygulama ülkemizde öne çıkmaktadır.

Bu uygulamada evinize ait fotoğrafı yükleyerek, duvarlarda istediğiniz rengi seçme ve bu renk ile boyanmış halini görme şansına sahipsiniz.

Kullanıcıların yorumlarına göre de ortalama bir uygulama diyebiliriz. Geliştirmeye ihtiyaç duyulan yönleri bulunmaktadır.

2- Filli Boya Mimar Benim Uygulaması

Filli Boya firması tarafından geliştirilen Mimar Benim Uygulaması nda  da iç mekan ve dış cephe boyama uygulaması yapılabilmektedir. Firmanın ürettiği boya renklerinin alternatifli hali mevcuttur. Bu renklerden seçim yaparak evinizin yeni boyanmış halini görebilirsiniz.

3- Dyo Boyama Keyfi

Dyo firması tarafından sunulan Dyo Boyama Keyfi sayfasındaki boyama uygulaması ile iç mekan ve dış cephe boyama yapılabilmektedir. Farklı boya renklerinden seçim yaparak oturma odası, salon, çocuk odası, mutfak, villa ve apartman boyamaları yapılabilmektedir. Gelişime ihtiyacı olan bir uygulamadır.

4- Polisan Siz Renklendirin

Polisan Kansai Boya firması tarafından oluşturulan Polisan Siz Renklendirin sanal boyama uygulamasında evdeki çeşitli odaların boyaması yapılabilmektedir. Firmanın ürettiği boya renklerini bu uygulamada görebilmektesiniz. Bu renklerden seçim yaparak evinizin yeni halini inceleyebilirsiniz.

sanal boyama uygulamasında evdeki çeşitli odaların boyaması yapılabilmektedir. Firmanın ürettiği boya renklerini bu uygulamada görebilmektesiniz. Bu renklerden seçim yaparak evinizin yeni halini inceleyebilirsiniz.

5- Jotun Colour Design

Dünya genelinde üretim ve satış ağına sahip Jotun firmasının sunduğu Jotun Colour Design uygulamasında, evinize ait fotoğrafın yüklenerek firmanın ürettiği boya renklerinden seçim yapabilirsiniz. Jotun boya uygulaması mobil cihazlar için uygundur.

6- Ünlü Boya Sanal Boyama

Ünlü boya firması tarafından yapılan bu Ünlü Boya Sanal Boyama uygulamasında, iç ve dış cephe boyama yapılabildiği gibi mobilya ve panel kapı boyama uygulaması da yapılabilmektedir.

Ülkemizde şu anda kullanabileceğiniz sanal boya uygulamalarını aktardıktan sonra yurtdışındaki ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulamalardan bahsedelim.

7- Benjamin Moore Boya Yazılımı

Benjamin Moore firmasının sunduğu bu yazılım ile örnek odalarda renkleri karşılaştırabilirsiniz. Aynı zamanda kendinize ait resmi yükleyerek de istediğiniz boya renk karşılaştırmalarını yapabilirsiniz.

benjamin moore

8- Sherwin-Williams ColorSnap Uygulaması

Sherwin-Williams boya firması tarafından geliştirilen bu yazılımda, renk kombinasyonlarının hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyan bir tasarım mevcut. Ayrıca kendi fotoğrafınızı da yükleyerek bu renk kombinasyonlarını yapabilirsiniz.

sherwin

9- Cloverdale Paint Renk Görüntüleyici

Kullanımı basit olan  Cloverdale Paint Renk Görüntüleyici ile istediğiniz boyayı duvara rahatça uygulayabiliyorsunuz. Ancak diğer yazılımlardaki kadar geniş bir kullanım rahatlığı bulunmamaktadır.

Cloverdale

10- Behr Boya Renk Uygulaması

Behr Boya Renk Uygulaması yazılımında farklı renk şemaları ile başlayarak istediğiniz tasarımı rahatlıkla yapabilmenizi sağlar. Ancak bu yazılımda kendi fotoğrafınızı yükleyemezsiniz. Burada farklı renkler arasında hızlı geçişler yapılabilir.

behr

11- Rodda Renk Uygulayıcı

Rodda Renk Uygulayıcı yazılımında kendi hazır resimleri ile birlikte sizin yükleyeceğiniz resimde de boyama yapabilirsiniz.Bu yazılımda ayrıca zemin türlerini de değiştirebilirsiniz.

rodda
2 Comments
 • Esma Günsel
  Posted at 00:46h, 07 Ağustos Cevapla

  Ev boyama programları hakkında hazırlanmış en iyi içerik bu sayfada buldum. Hem yerli hem de yabancı sanal boya uygulamalarını hazırladığınız için teşekkürler.
  Mimar Esma Günsel

  • Incir Dekor
   Posted at 01:46h, 15 Ağustos Cevapla

   Merhaba Esma Hanım,
   Yorumunuz için teşekkürler.
   Saygılarımızla.

Post A Comment