Boya Badana Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken En Son Boya Teknolojileri Nelerdir?

boya badana

Boya Badana Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken En Son Boya Teknolojileri Nelerdir?

Boya Badana Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken En Son Boya Teknolojileri Nelerdir?

Evimizi boyatmadan önce yakınımızdaki nalburlara giderek boya satın alırız. Bu durumda da standart raflarda bulunan boyaları tercih etmiş oluruz. Oysa ki günümüzde artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok farklı özellikte boyalar bulunmaktadır. Tabi bunları sizlerin bilmesi yada yakın çevrenizdeki nalburlarda bulmanız bazen imkansız hale gelmektedir.

Boyama işlemi tarihin eski zamanlarından beri devam ede gelir. Binlerce yıl öncesinde mağara duvarlarında başlayan boyama işi günümüzde çok farklılaşarak devam etmektedir.

Günümüzdeki boya üreten firmaların da pek çok yeni teknolojik ürünleri mevcuttur. Çok fazla sayıda kimyager ve araştırmacı yeni teknolojik boya üretmek için firmaların arge merkezlerinde görev yapmaktadırlar.

Biz de sizlerin güncel teknolojik boyalardan haberdar olabilmeniz için bu yazımızı hazırladık.

Teknolojik Boya Çeşitleri Nelerdir?

Su İtici Boyalar

Su itici boyaların diğerlerinden farkı uygulandıkları yüzeylerde oluşacak su etkisini bünyelerine almamalarıdır. Bu sayede su ve nem yüzeyden içeri giremeyeceği için uzun yıllar boyunca duvarlarınız su ve nemden etkilenmez.

Yıkanabilir Ve Silinebilir Boyalar

Yıkanabilir boyalar özellikle evcil hayvan sahibi veya küçük çocuk sahibi ev sahipleri için mükemmel sonuç verir. Evcil hayvanlarınızın ve küçük çocuklarınızın ev duvarlarında yaptıkları tahribatın giderilmesi için mükemmel sonuç verir.

Anti Bakteriyel Boyalar

Anti bakteriyel boyalar ile özellikle çocuk odaları ve hastahane gibi yerlerde mükemmel sonuçlar alınır. Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Bu sebepten odalarındaki boya da bizler için önem arz eder. Bu bolar sayesinde uygulandıkları yüzeyde bakteri oluşmaz ve sağlıklı odalar elde edilir. Bu boyaların uygulandığı bir diğer yer de hastanelerdir. Aynı şekilde bakteri oluşumuna izin vermeyen boyalar ile hastahaneler daha güvenli hale dönüşür.

Koku Gideren Boyalar

Özellikle sigara içilen yerler, tuvaletler gibi yerler için ideal olan koku giderici boyalar, sizler için sorun haline gelen kötü kokuların giderilmesi için ideal bir seçim olacaktır. Sonuçta kimse evinin ya da iş yerinin kötü kokmasını istemez

Çevre Dostu Boyalar

Çevre dostu boyalar günümüzde kullanımı oldukça artmaktadır. Özellikle solvent içermeyen bu boyalar su bazlı boyalardır. Boyanın yapımı ve kullanımı sırasında solvent kullanılmaz. Su ile karıştırılarak kullanılır ve böylece çevre dostu bir boya badana işi yapmış olursunuz.

Boyama Makineleri

Günümüzde bir diğer yaygın olarak kullanılan sistem de boya makineleri ile boyamadır. Boya makineleri ile boyama işleminde hızlı bir şekilde boya badan yapılır. Hızlı ve ekonomik bir boyama aracı olan boyama makineleri evlerin boyanmasında oldukça tercih edilmektedir.

Profesyonel Boyacı Ustaları İle Çalışılması

Bir diğer konu da boya badana yapımı sırasında profesyonel boyacı ustalarının tercih edilmesidir.Günümüzde bu konuda bir çok hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların tercih edilmesi ile hem boya sarfiyatınız azalır hem de daha ekonomik boya badana yaptırırsınız.

Aydın da boya ustaları nasıl çalışır yazımızı okuyarak boya badana hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Günümüzde oturma odaları çok önem arz eder. Bu sebepten oturma odanızı neden boyatmalısınız yazımızda sizin için yararlı olacaktır.

boya badana
Montessori Yatak
Gardırop
Şifonyer
Montessori Kitaplık
Oyuncak Dolabı
Çalışma Masası
Montessori Dolap
Dolap Kulpları
2 Comments
 • İnci Derin
  Posted at 00:53h, 07 Ağustos

  Güncel bilgilerin yer aldığı bu yazı sayesinde bilgi sahibi olmadığım bir çok şey hakkında bilgi sahibi oldum. Teşekkürler.

  • Incir Dekor
   Posted at 01:43h, 15 Ağustos

   Merhaba İnci Hanım,
   Yorumunuz için teşekkürler.
   Saygılarımızla.